InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tréningové fitness tipy (4.)

29. marca 2013
Tréningové fitness tipy (4.)
Každý piatok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

10. / Cvičte hneď z rána
Máte problém s dodržiavaním tréningov? Máte v práci a v súkromní nabitý program? Vstaňte o čosi skôr a absolvujte svoj tréning ráno ako prvú vec. Okrem toho, že sa tým nabudíte do dňa, je pravdepodobné, že tak ľahko svoj tréning nevynecháte. Výskum ukázal, že menej náchylní na vymeškanie tréningov sú práve „ranné vtáčatá“.

11. / Pozor na stehná
Nevykonávanie hlbokých drepov a prílišný dôraz na predkopávanie môže mať negatívny dopad na rozvoj stehien. Ak dlhodobo zanedbávate hamstringy, dôjde k nerovnováhe medzi prednými a zadnými stehenným svalmi a navyše riskujete možnosť zranenia. Na rozvoj hamstringov okrem zakopávania pomôžu aj mŕtve ťahy či drepy, ktoré sú skutočne hlboké.

Článok pokračuje pod reklamou


12. / Udržujte svoje svaly pružné
Ak máte menej ako 40 rokov, stačí vám robiť strečing konkrétneho svalu asi 30 sekúnd. Ak ste však starší, naťahujte ho až minútu. Práve v tomto období sa vaše svaly stávajú menej pružnými, takže potrebujú dlhší strečing.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (3.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist