InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tréningové fitness tipy (3.)

22. marca 2013
Tréningové fitness tipy (3.)
Každý piatok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

7. / Zotavte sa zo zranenia rýchlejšie
Ak sa zotavujete zo svalového zranenia, začnite opäť cvičiť čo najskôr. Nezačnite však zhurta. Pokúšajte sa venovať pár minút cvičeniu s ľahkou intenzitou, aby ste zistili, na čom ste. Vyhýbajte sa však explozívnym pohybom. Ak stále cítite bolesť, okamžite prestaňte. Potom si dajte na tú oblasť ľad na 20 minút a skúste to opäť na druhý deň. Každým tréningom by ste mali ísť o niečo ťažšie a dlhšie.

8. / Buďte pružnejší
Venujte dvakrát toľko času strečingu svalov, ktoré sú stuhnuté, ako svalom, ktoré máte dostatočne pružné. Zamerajte sa viac na problémové oblasti. U mužov sú typickým problémom hamstringy (skupina zadných stehenných svalov), ramená a spodný chrbát.

Článok pokračuje pod reklamou


9. / Vytlačte viac pri tlakoch na lavičke
Ak robíte tlaky na lavičke (benčpres), sledujte viac svoju dominantnú ruku (tú, ktorou píšete a používate najčastejšie). Tá bude pravdepodobne o niečo silnejšia ako tá druhá, takže keď uvidíte, že činka ide pomaly hore, dostanete pozitívne impulz, ktorý vás presvedčí o tom, že dokončiť opakovanie zvládnete. Ide o mentálny trik, ktorý vám pomôže maximalizovať efektívnosť cvičenia.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (2.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist