InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživové fitness tipy (4.)

02. apríla 2013
Výživové fitness tipy (4.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

10. / Pomaranče podporujú imunitu
Stačí si dať raz denne šťavu z pomaranča a vaše telo vám poďakuje. Pomaranče totiž poskytujú mnoho zdravotných výhod a vo všeobecnosti posilňujú imunitu človeka. Pomaranče sú výborným zdrojom vitamínu C, dokonca jeden priemerne veľký obsahuje 120 % odporúčanej dennej dávky. Už len tento vitamín je základom dobrej imunity. Pomaranče však obsahujú aj vitamín A a vlákninu, ktorá má aj protizápalový efekt.

11. / Hríby znižujú vysoký krvný tlak
Ľubovoľný druh jedlých hríbov je odporúčaný konzumovať, ak máte problémy s vysokým krvným tlakom. Huby obsahujú malo kalórií, malo tukov a sú bohaté na kalcium a vitamíny zo skupiny B. Obsahujú tiež draslík a iné látky, ktoré pomáhajú znížiť vysoký krvný tlak. Obzvlášť účinným druhom je huba Shitake.

Článok pokračuje pod reklamou


12. / Nekúpte sa a ani nespite hneď po jedle
Ak nechcete, aby sa narušil správny proces trávenia, nechoďte spať ani relaxovať do vane hneď po jedle. Vedci dokázali, že pri spánku sa prijaté jedlo nestrávi poriadne, čo by mohlo viesť až k žalúdočným či črevným problémom. Teplý kúpeľ zase naženie krv do nôh a rúk, pričom sa zníži jej obsah v blízkosti žalúdka. To tiež oslabí tráviaci proces. Počkajte teda aspoň polhodinu.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (3.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist