Výživa

Výživové fitness tipy (3.)

26. marca 2013
Výživové fitness tipy (3.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

7. / Nezabudnite po cvičení na cukry
Mnoho cvičencov robí chybu, že po tréningu príjme veľa bielkovín, ale možno zo strachu s priberania tukov zanedbá príjem cukrov. Príjmom sacharidov doplníte glykogénové zásoby po náročnom tréning, stimulujete tvorbu inzulínu a obmedzíte tak proces katabolizmu a tvorby kortizolu so súčasným nabudením anabolizmu. Prijmite tak aspoň 60-100 g sacharidov po tréningu.

8. / Pozor na grapefruit
Americkí vedci zistili, že grapefruit má negatívne účinky u niektorých ľudí. Vyraďte ho zo stravy, ak užívate lieky na cholesterol, bolesť, psychiku či impotenciu. Obsahujú totiž futanokumaríny, ktoré bránia enzýmom v tenkom čreve rozkladať tieto lieky, ktoré sa tak nedostávaj do krvi. Jeden pohár grapefruitovej šťavy môže mať toxický vplyv na orgány aj jeden celý deň.

9. / Pikantnejšie je lepšie
Nedávna štúdia potvrdila domnienky, že ľudia, ktorí jedia pikantnejšie jedlá, spália viac kalórií. Pridajte tak do pokrmov kajenské korenie, ktoré okrem pálenia kalórii utlmuje aj pocit hladu a zmenšuje chuť na sladké či slané.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (2.)