InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživové fitness tipy (3.)

26. marca 2013
Výživové fitness tipy (3.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

7. / Nezabudnite po cvičení na cukry
Mnoho cvičencov robí chybu, že po tréningu príjme veľa bielkovín, ale možno zo strachu s priberania tukov zanedbá príjem cukrov. Príjmom sacharidov doplníte glykogénové zásoby po náročnom tréning, stimulujete tvorbu inzulínu a obmedzíte tak proces katabolizmu a tvorby kortizolu so súčasným nabudením anabolizmu. Prijmite tak aspoň 60-100 g sacharidov po tréningu.

8. / Pozor na grapefruit
Americkí vedci zistili, že grapefruit má negatívne účinky u niektorých ľudí. Vyraďte ho zo stravy, ak užívate lieky na cholesterol, bolesť, psychiku či impotenciu. Obsahujú totiž futanokumaríny, ktoré bránia enzýmom v tenkom čreve rozkladať tieto lieky, ktoré sa tak nedostávaj do krvi. Jeden pohár grapefruitovej šťavy môže mať toxický vplyv na orgány aj jeden celý deň.

Článok pokračuje pod reklamou


9. / Pikantnejšie je lepšie
Nedávna štúdia potvrdila domnienky, že ľudia, ktorí jedia pikantnejšie jedlá, spália viac kalórií. Pridajte tak do pokrmov kajenské korenie, ktoré okrem pálenia kalórii utlmuje aj pocit hladu a zmenšuje chuť na sladké či slané.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (2.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist