InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tréningové fitness tipy (5.)

05. apríla 2013
Tréningové fitness tipy (5.)
Každý piatok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

13. / Precvičte viac svalov v kratšom čase
Keď príde k výberu cvikov, zamerajte sa skôr na viackĺbové cviky, nie izolované. Tieto kombinované cviky zapoja do práce viac svalov a vďaka ním budete silnejší, výbušnejší a v lepšej forme. Odporúčajú sa aj pri chudnutí. Ide o zhyby, kliky, tlaky, drepy či mŕtve ťahy.

14. / Cvičte jogu s partnerom
Výhod jogy je neúrekom, ale ak máte radi svojho partnera a chceli by ste rozvíjať zdravie oboch z vás, vyskúšajte si jogu vo dvojici. Tá bude prínosom nie len pre zdravie, ale posilní aj váš vzťah. Dokonca sa pri pozíciách pre dvoch lepšie ponaťahujete a navyše si mnohé vyžadujú aj dôveru, tímovú prácu a komunikáciu. A ako bonus - obaja ste vo fyzickom kontakte.

Článok pokračuje pod reklamou


15. / Dajte si týždeň prestávku
Cvičíte naplno, ale výsledky zrazu prestali prichádzať? Dajte si od cvičenie týždeň prestávku. Pokiaľ trénujete 4-6 dní týždenne dlhú dobu, je pravdepodobné, že ste pretrénovaný. Doprajte oddych sebe i vášmu telu po každých troch mesiacoch tréningu. Telo sa zotaví a bude pripravené opäť napĺňať svoj potenciál rastu.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (4.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist