InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživové fitness tipy (5.)

09. apríla 2013
Výživové fitness tipy (5.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

13. / Banány posilňujú kosti
Banány nie sú len chutné, ale aj majú pozitívny vplyv na kvalitu vašich kostí. Toto tropické ovocie je veľmi bohaté na fruktooligosacharidy, ktoré vyživujú prospešné baktérie vo vašom hrubom čreve. Vďaka ním sa produkujú enzýmy a vitamíny, ktoré pomáhajú lepšie absorbovať látky potrebné na spevnenie kostí, ako kalcium či magnézium. Zelené banány sú dokonca ešte efektívnejšie, pretože obsahujú v tomto smere prospešný reťazec mastných kyselín.

14. / Ak môžete, kupujte organické produkty
Svetom hýbu peniaze, a tak aj už v obchodoch nájdeme aj ovocie a zeleninu, ktoré strácajú svoje nutričné hodnoty. Preto sa oplatí kupovať viac organické produkty, ktoré neobsahujú chemikálie a udržujú si lepšie nutričné hodnoty, čo prispieva k lepšiemu zdraviu. Navyše, chutia lepšie a podporujete nimi aj menších farmárov či ekológiu.

Článok pokračuje pod reklamou


15. / Vychutnávajte si častejšie polievky
Ak jete polievky, určite viete, že po nich skonzumujete menej hlavného jedla. Polievka obsahuje veľa vody a ta človeka naplní, pričom skonzumuje menej kalórií. To samozrejme vedie k chudnutiu. Navyše, môžete polievky jesť aj ako hlavné jedlo. Niektoré z nich však zo sebou prinášajú aj iné výhody, napríklad zeleninová, rajčinová, slepačia, šošovicová či fazuľová.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (4.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist