SlovakFitness.sk

Tréning 08. 10. 2013

Otázky a odpovede: Prečo tuk z brucha odchádza naposledy?

Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

Prečo tuk z brucha odchádza naposledy?

Odpoveď:

Mnoho ľudí sa snaží spáliť tuky z brucha, ale časom z tej snahy vznikne frustrácia. Hoci iné partie o tuk prichádzajú, prečo nevidno taký pokrok na bruchu? Okrem toho, že lokálne chudnutie nefunguje, je treba podotknúť, že existujú aj tvrdohlavé partie, z ktorých tuk odchádza naposledy. A k nim patrí aj brušná oblasť, predovšetkým u mužov.

Prečo tomu tak je? Je to dané geneticky - brucho pôsobí ako hlavné skladisko tukových zásob, a preto z neho telo odoberá neskôr. Takýmto spôsobom takisto chráni vnútorné orgány. Problémom je aj stres. Hormón kortizol sa pri ňom vyplavuje najviac v oblasti okolia orgánov, teda preto najviac bráni spaľovaniu tukov v oblasti brucha. Ak však budete mať v poriadku diétu, cvičenie, tak s trpezlivosťou a pokojom nakoniec tuky určíte eliminujete aj v oblasti brucha.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Čo je glykemický index?


O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
treningovy-program-zalozeny-na-pauzach-v-opakovaniachTréningový program založený na pauzách v opakovaniach trapia-vas-pri-treningu-bolesti-hlavy-takto-ich-zastaviteTrápia vás pri tréningu bolesti hlavy? Takto ich zastavíte budujte-silu-s-drepmi-tlakmi-a-tahmiBudujte silu s drepmi, tlakmi a ťahmi nevyzerajte-v-posilnovni-ako-hlupak-vdaka-tymto-siestim-tipomNevyzerajte v posilňovni ako hlupák vďaka týmto šiestim tipomrozne-uchopy-a-ich-vplyv-na-rozvoj-hrudnika-chrbta-a-bicepsuRôzne úchopy a ich vplyv na rozvoj hrudníka, chrbta a bicepsu
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist