Tréning

Otázky a odpovede: Prečo tuk z brucha odchádza naposledy?

08. októbra 2013
Otázky a odpovede: Prečo tuk z brucha odchádza naposledy?
Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

Prečo tuk z brucha odchádza naposledy?

Odpoveď:

Mnoho ľudí sa snaží spáliť tuky z brucha, ale časom z tej snahy vznikne frustrácia. Hoci iné partie o tuk prichádzajú, prečo nevidno taký pokrok na bruchu? Okrem toho, že lokálne chudnutie nefunguje, je treba podotknúť, že existujú aj tvrdohlavé partie, z ktorých tuk odchádza naposledy. A k nim patrí aj brušná oblasť, predovšetkým u mužov.

Prečo tomu tak je? Je to dané geneticky - brucho pôsobí ako hlavné skladisko tukových zásob, a preto z neho telo odoberá neskôr. Takýmto spôsobom takisto chráni vnútorné orgány. Problémom je aj stres. Hormón kortizol sa pri ňom vyplavuje najviac v oblasti okolia orgánov, teda preto najviac bráni spaľovaniu tukov v oblasti brucha. Ak však budete mať v poriadku diétu, cvičenie, tak s trpezlivosťou a pokojom nakoniec tuky určíte eliminujete aj v oblasti brucha.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Čo je glykemický index?