Tréning

Otázky a odpovede: Je problém, keď už nemám svalovicu?

22. októbra 2013
Otázky a odpovede: Je problém, keď už nemám svalovicu?
Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

Je problém, keď už nemám svalovicu?

Odpoveď:

Poznáte to staré kulturistické porekadlo „No pain, no gain“ (v preklade „žiadna bolesť, žiadny pokrok“)? Mnoho cvičencov sa mylne domnieva, že na to, aby stimulovali svaly dostatočne, musí ich to bolieť. Musia mať na druhý deň svalovicu. Na malej svalovej bolesti nič zlé nie je, ale je problémom, ak k nej po tréningu nedôjde?

Odpoveď je, že nie je. Svalovica je prevažne znakom, že vaše telo muselo čeliť novej výzve. Ako náhle sa začnete prispôsobovať svojmu tréningovému plánu, začne postupne intenzita bolesti klesať a dokonca môže zmiznúť celkovo. Neznamená to však, že svaly nestimulujete a ich rast zastane.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Prečo tuk z brucha odchádza naposledy?