Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Suplementy 22. 05. 2019

Látky, ktoré vám pomôžu mať pod kontrolou váš apetít

ikonka
Ak chcete vybudovať vyrysované telo a schudnúť nadbytočne kilogramy, kľúčové je dostať pod kontrolu svoju chuť do jedla. S apetítom to však nie je vždy ľahké, preto by vám mohli pomôcť doplnky výživy založené na látkach, ktoré si spomenieme v tomto článku.

Ak chcete mať pod kontrolou váš apetít, potom využite suplementy založené na týchto látkach:

1. Kofeín
V súvislosti s chudnutím sa spája neustále. Jeho hlavnou doménou sú stimulačné účinky, vďaka ktorým vládzeme trénovať tvrdšie a dlhšie. Možno ste si však pri ňom všimli, že po ňom nie ste až takí hladní. Táto vlastnosť, ktorá je potvrdená aj vedcami, je často prehliadaná. Kofeín totiž stimuluje molekulu známu ako cyklický adenosinmonofosfát (cAMP), ktorý vysiela signály nasýtenia.

2. Garcinia cambogia
Popularita tejto látky vystúpila do výšin pred niekoľkými rokmi pre jej protizápalové účinky, znižovanie rizika cukrovky a aj podporu chudnutia. V kombinácii s výťažkom z rastliny gymnema sylvestre pomáha potláčať chuť do jedla a kontrolovať úroveň krvného cukru.

3. Glukomanán
Glukomanán je polysacharid, ktorý je známy ako prírodná vláknina. Najbežnejšie sa nájde v ázijskej rastline konjac. Viaže na seba veľa vody a prechádza tráviacim systémom skoro bez zmeny. To vedie k pomerne dlhému pocitu nasýtenia, ku ktorému prispieva aj zníženie koncentrácie grelínu.

4. Caralluma fimbriata
Ide o výťažok z jedlého kaktusu pochádzajúceho z Indie, ktorý potláča chuť do jedla. Vedci si nie sú istí tým, na akom princípe funguje (predpokladajú, že obmedzuje „hormón hladu“ grelín), ale podstatné je, že funguje. Preto je často pridávaný aj do spaľovačov tuku.

5. Phaseolus vulgaris
Aj fazuľa obyčajná môže mať neobyčajné účinky na chudnutie. Výťažok z nej je využívaný v mnohých spaľovačoch tukov pre jeho účinky na predlžovanie nasýtenia a následného zníženia príjmu ďalšej potravy. Hodí sa najmä pre tých, čo majú radi sladkosti.

6. Irvingia gabonensis
Výťažok zo semien afrického manga má antioxidačné schopnosti, ale tiež sa ukázalo, že ovplyvňuje reguláciu hladiny krvného cukru a rozpadu mastných kyselín. Regulovaním krvného cukru bránime prudkým výkyvom a tým pádom aj nástupu často až neodolateľného hladu.

Za zmienku stoja aj: beta glukán, extrakt zelenej kávy, yohimbine, chróm, citrus aurantium, coleus forskohlii.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist