Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 14. 01. 2017

Jednoduchý tréningový split pre spaľovanie tukov

ikonka
Prinášame vám aeróbny tréningový split, ktorý je jednoduchý, efektívny a pomôže vám, ak je vaším cieľom spaľovanie nadbytočných tukov a zároveň posilnenie svalstva.

Pre zefektívnenie spaľovanie tukov sa precvičenie celého tela rozdelilo na dva tréningové dni a využíva sa kruhové cvičenie. V prvý deň sa precvičuje horná časť tela, druhý deň patrí dolnej časti tela.

Oba tréningy sú zostavené tak, že ich môžete vykonávať v dvoch dňoch po sebe. Ak chcete mať víkend voľný, tak ho môžete cvičiť v pondelok, utorok, vo štvrtok a v piatok. Po oboch dňoch je potrebné aspoň deň odpočívať.

Pre väčšiu pestrosť môžete tento tréning skombinovať so silovým tréningom, ktorý sme vám priniesli pred niekoľkými mesiacmi. Anaeróbny tréning môžete cvičiť v pondelok a v utorok, aeróbny vo štvrtok a v piatok.

Silový tréning: Jednoduchý tréningový split pre rozvoj svalovej hmoty a sily

Ako odcvičiť tento aeróbny tréning?

Hornú časť tela precvičíme v štyroch kolách. V prvom vykonávame cvik 60 sekúnd a urobíme z neho čo najviac opakovaní, ako môžeme pri dodržaní správnej techniky prevedenia. V druhom kole sa čas skráti na 45 sekúnd, v treťom na 30 a vo štvrtom na 15. Medzi cvikmi neoddychujeme, medzi kolami oddychujeme jednu minútu.

Pri tréningu dolnej časti tela sa bude každý cvik cvičiť vždy 60 sekúnd. Po jeho docvičení sa prejde na ďalší cvik a keď dokončíme posledný, oddýchneme si minútu až dve. Celý kruh zopakujeme dva až päťkrát, v závislosti od vašej kondičnej úrovne.

Horná časť tela
Cvik Série Intervaly
Plyometrické kľuky 4 60/45/30/15
Príťahy jednoručky v predklone 4 60/45/30/15
Striedavé tlaky v stoji s jednoručkami 4 60/45/30/15
Striedavé bicepsové zdvihy 4 60/45/30/15


Dolná časť tela
Cvik Série Intervaly
Skákanie cez švihadlo 2-5 60
Drepy s vlastnou váhou tela 2-5 60
Výpady v chôdzi 2-5 60
Rumunský mŕtvy ťah 2-5 60
Skákanie cez švihadlo 2-5 60Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist