Každému by malo byť zrejmé, že tréningom brucha nespálite podkožný tuk. Z praktického hľadiska je to nemožné, ak okrem tréningu brucha nevenujete svoju energiu aj posilňovaniu iných partií, resp. kardiovaskulárnemu tréningu. Nevyhnutná je pritom aj správna strava, aby sme konštantne vydávali z tela viac energie, ako je množstvo tej prijatej.
V čom sa teda skrýva podstata tréningu brucha? Čo je jeho skutočný prínos? Tréning brušných svalov má tieto tri hlavné vplyvy:
1. Stimuluje svalový rast
Stimulovaním svalov počas tréningov dochádza k odštartovaniu procesu, ktorý vedie k budovaniu novej svalovej hmoty, ak sú dodržané aj iné podmienky – dostatočný oddych a kvalitná strava. Vedie to teda aj k výraznejším tehličkám. Tie však neuvidíte skôr, ako nespálite tuky, ktoré svaly pokrývajú, a to, ako už sme spomenuli, nie je zmyslom tréningu brucha. Čím viac svalov však budete mať, tým rýchlejší bude váš metabolizmus a tým ľahšie sa vám bude chudnúť. Pri svalových objemoch a bruchu však treba dať pozor na to, aby sa to s objemami neprehnali a nezničilo estetický užší pás.
2. Zvyšuje silu stredu tela
Pravdepodobne najväčším benefitom pravidelného tréningu brucha ja skutočnosť, že významne zvyšuje silu brušného svalstva a teda aj stredu tela. Silné brušné svaly umožňujú väčšiu odolnosť a výkonnosť pri športoch. Často pomáhajú znížiť následky nehôd a takisto znižujú riziká problémov s chrbticou, ktorú pomáhajú lepšie stabilizovať.
3. Zlepšuje inerváciu svalov
Inervácia je nevyhnutná pre tvorbu svalových vlákien a zároveň pre ich fungovanie. Svaly dokážu lepšie reagovať na nervové podnety, čo má nepopierateľné výhody najmä pre aktívnych športovcov. Pomáha však tiež lepšie koordinovať svoje pohyby vo všetkých, aj bežných fyzických aktivitách či pohyboch. Špecifické cviky na brucho dokážu túto inerváciu podporovať.
Čítať ďalší článok:
Kľúč k dlhovekosti neleží v posilňovni ani v kuchyni Zdieľať na Facebooku