Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Suplementy 16. 03. 2016

Ktoré suplementy okrem spaľovačov užívať pri chudnutí?

ikonka
Najlepším spôsobom, ako schudnúť, je venovať svoju energiu výžive a cvičeniu. Niekedy to však pre niektorých ľudí nestačí, a tak so snahou urobiť so svojím telom rýchlejšie zmeny, siahnu po doplnkoch výživy.

Keď ide o spaľovanie tukov, ako prvé ľuďom napadnú spaľovače tukov. V tomto článku sa však zameriame na ostatné suplementy, ktoré sú pri chudnutí prospešné, či už podporovaním samotného procesu chudnutia alebo udržovaním svalovej hmoty.

Srvátkový proteín
Srvátkový proteín je základným doplnkom výživy, či ide o budovanie svalov alebo chudnutie. Pomáha telu regenerovať po tréningu a zvyšuje metabolizmus, vďaka čomu v priebehu dňa spálite o čosi viac kalórií. Ide o rýchly zdroj bielkovín, a tak sa vstrebáva veľmi rýchlo. Pomáha tiež k rastu svalovej hmoty a je teda základným pomocníkom v snahe udržať si jej pri chudnutí čo najviac.

Glutamín
Glutamín dokáže zvýšiť produkciu rastového hormónu, redukovať svalovú bolesť a predchádzať svalovému rozkladu, vďaka čomu je užitočným pomocníkom pre tých, ktorí sa pri chudnutí snažia zachovať čo najviac svalových objemov. Vďaka tomu budete aj efektívnejšie spaľovať tuky. Takisto sa preukázalo, že má pozitívny vplyv na imunitný systém, ktorý pri takej snahe potrebujete mať v čo najlepšom stave.

BCAA
Rozvetvené aminokyseliny podporujú proteínovú syntézu a regulujú metabolizmus. Znižujú svalovú bolesť po námahe, majú schopnosť bojovať proti únave a asistovať pri pálení tukov. Podporujú aj zotavovanie z tréningov, keďže pomáhajú k obnovovaniu zásob živín, o ktoré telo pri cvičení príde.

Kreatín
Kreatín podporuje produkciu energie, svalový rast a rast sily. Aktivuje rastový hormón a zlepšuje proces regenerácie po cvičení. Okrem toho, pomáha zvyšovať pokojový metabolizmus a tým pádom pomáha spaľovať viac kalórií.

Multivitamín
Cvičenie v období chudnutia je namáhavé. Okrem posilňovania k tomu pridávate aeróbne aktivity a vaše telo má čo robiť, aby sa s tým vyrovnalo. A vtedy sú užitočné multivitamíny, ktoré udržujú dobré zdravie a pomáhajú dopĺňať vitamíny a minerály, ktoré sú potrebné pre optimálne fungovanie tela, teda aj pre proces spaľovania tukových zásob.

Rybí olej
Rybí olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré majú mnoho prospešných účinkov pre vaše zdravie. Pomáhajú bojovať proti zápalom, ktoré sa môžu vyvolávať aj intenzívnym posilňovaním.

Kĺbová výživa
Problémy s kĺbmi sa môžu vyskytnú ako výsledok náročného cvičenia a ťažkého posilňovania. A práve toho budete zažívať pri chudnutí viac, preto je dôležité myslieť aj na prevenciu. Vďaka tomu sa vám v snahe chudnúť nepostavia do cesty žiadne väčšie prekážky.

Predtréningový doplnky s obsahom oxidu dusnatého (NO)
Predtréningové stimulanty vás dokážu nabudiť na tréning, a tak ho budete schopní absolvovať intenzívnejšie. Vďaka tomu spálite viac kalórií. Navyše, doplnky s obsahom oxidu dusnatého podporujú prietok krvi, čo umožní lepšie absorbovať prijímané živiny i ostatné doplnky výživy.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist