Novinka na webe:  Sprievodca výberom tréningového plánu »
( v hlavnom menu nájdete medzi Užitočnými nástrojmi / Nástrojmi )
Suplementy 07. 11. 2018

Vytunujte si suplementy III. – kofeín a rybí olej

ikonka
Doplnky výživy sú cestou, akou si zefektívniť snahu za dosahovaním svojich fitness cieľov. Aj suplementy však môžete ešte vylepšiť. V predposlednej časti tohto seriálu sa pozrieme na to, ako si môžete „vytunovať“ kofeín a rybí olej.

Kofeín

Kofeín je stimulantom, ktorý vplýva na centrálny nervový systém tak, že môžete v posilňovni cvičiť s ťažšími váhami a dlhší čas. Kofeín zvyšuje vašu výkonnosť, koncentráciu, dodá vám energiu a tiež pomáha spaľovať tuky tým, že aktivuje ich vylučovanie. Keď si ho dáte pred cvičením, sú využívané ako zdroj energie.

Účinky tohto suplementu môžete ešte vylepšiť tým, že k nemu pridáte extrakt zo zeleného čaju. Tiež ide o účinný spaľovač tukov. Dosahuje to tým, že vďaka obsahu látky EGCG zvyšuje rýchlosť metabolizmu, teda zvyšuje aj množstvo kalórií spálených prirodzene. Kofeín uvoľňuje tukové bunky z tukových zásob, extrakt zeleného čaju pomáha k tomu, že tuk bude spaľovaný ako palivo a nevráti sa naspäť do „zásobárne“ tukov.

Asi dve hodiny pred tréningom prijmite 200 až 400 mg kofeínu a k tomu asi 500 mg extraktu zeleného času. Vytvoríte tým mimoriadne potentný predtréningový stimulant a spaľovač tukov.

Rybí olej

Rybí olej je jedným z najlepších zdrojov omega-3 mastných kyselín, ktoré majú prospešné účinky pre vaše zdravie. Okrem toho však poskytuje aj prospešné účinky pre športovcov – pomáha spaľovať tuky, zefektívňuje rast svalov a podporuje stav kĺbov.

Vylepšiť ho môžete o olej z kôrovcov, ktorý väčšinou nájdete pod označením „Krill“. Obsahuje v omnoho väčšom množstve špecifickú formu omega-3 mastných kyselín. Vďaka nej je bioaktívnejší, vďaka čomu telo zase absorbuje mastné kyseliny efektívnejšie. Táto forma, fosfatidylserín, je presne tým typom molekúl, ktoré naše telá využívajú v bunkových membránach.

Oznam: Od 1. júla do 1. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 2. septembra.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist