Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zaujímavosti 22. 11. 2018

Fitness nie sú len činky a posilňovacie stroje tak, ako si mnohí myslia

ikonka
Športové aktivity sú dôležitou súčasťou života mnohých ľudí, ktorí sa chcú nielen dobre cítiť, ale aj dobre vyzerať. Vo všeobecnosti nezáleží na tom, akému druhu športu sa venujeme, no hlavné je to, že sa pravidelne hýbeme. Väčšina populácie doslova prepadla fitness životnému štýlu, ktorý môžeme vidieť všade okolo nás. Preplnené fitness centrá, rôzne druhy fitness stravy v obchodoch alebo ľudia pobehujúci po mestách či parkoch. Cieľom každého je dodržiavanie zdravého životného štýlu, ktorý sa stal trendom súčasnej doby v ktorej žijeme.

Pod pojmom fitness si nemusíme vždy predstaviť len vypracované svalnaté telá, ktoré pravidelne a veľmi často navštevujú fitkás cieľom naberania svalov. Dnešným trendom je skôr fitness, vďaka ktorému ľudia nielen chudnú, ale udržiavajú sa aj v dobrej forme a kondícii. Činky a posilňovacie stroje sú síce výborným doplnkom každého športového tréningu, no ak vás tieto pomôcky nikdy neoslovili, neznamená to, že cvičenie nie je nič pre vás. Vhodnou alternatívou môžu byť niektoré kardio stroje, pri ktorých si dokážete precvičiť celé telo bez toho, aby ste sa báli zranenia alebo nárastu vašej hmotnosti. Na mysli máme napríklad veslovací trenažér, ktorý je výborným doplnkom každej dobrej posilňovne, no pokojne ho môžete mať aj doma. Výhodou tohto účinného fitness stroja je, že jediným pohybom, ktorý simuluje záber pri veslovaní si dokážete vyformovať ruky, nohy, ale aj chrbticu, na ktoré by ste inak potrebovali niekoľko odlišných cvikov. Tréning na veslovacom trenažéri by mali podstupovať najmä ľudia, ktorí chcú dosiahnuť kombináciu chudnutia a posilňovania a tým je dokonale vyšportované telo.Ak sa rozhodnete, že si takýto stroj zakúpite, treba rozlišovať nielen medzi cenou, ale aj ich funkciami. Pri veslovacích trenažéroch treba prihliadať napríklad na brzdný systém, pojazd, reguláciu odporu alebo programové vybavenie, ktoré stroj ponúka.Veľmi obľúbeným strojom, ktorý pozná každý človek a to aj nešportovec je bežecký pás, prezývaný bežiaci pás, ktorý využívajú ľudia na celom svete. Tento neprekonateľný fitness stroj nechýba v žiadnej posilňovni, ale ani v mnohých domácnostiach, kde je pohyb nevyhnutnou záležitosťou. Najviac využívaný je najmä počas zimného obdobia, kedy nie sú podmienky na behanie v prírode ideálne a ľudia ho využívajú ako náhradu za bežecké trasy. Bežcom tak poskytuje obrovskú príležitosť, ako spaľovať tuky behaním za každého počasia a to napríklad aj pri pozeraní televízie. Pohyb na páse si viete jednoducho regulovať nastaveniami ako je rýchlosť, sklon či vzdialenosť, na čo by ste pri behaní v prírode potrebovali špeciálne fitness náramky alebo hodinky. Vďaka behaniu na bežeckom páse si nielen zlepšíte kondíciu, ale spálite aj tuky a posilníte činnosť srdca, čo je pre život každého človeka dôležité.Pri výbere bežiaceho pásu treba dbať najmä na to, aby bol motor nielen výkonný, ale aj tichý a aby sa vám na ňom dobre behalo. Dôležité je aj odpruženie pre šetrenie kĺbov, merač tepovej frekvencie, jednoduché ovládanie a mnoho iných funkcií, ktoré stroj ponúka. Ak si budete chcieť takýto stroj do vašej profesionálnej alebo domácej posilňovne zakúpiť, nezabudnite sa pozrieť na ponuku športového predajcu inSPORTline, ktorý disponuje obrovským množstvo kvalitných bežiacich pásov a veslovacích trenažérov. Po zadaní vašich kritérií sa vám ponuka zmenší a vy si môžete vyberať presne z toho, čo je pre vás najvhodnejšie.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist