Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Suplementy 27. 03. 2019

Tieto tri látky vám pomôžu schudnúť

ikonka
Všetci významní výrobcovia športových doplnkov výživy tvrdia, že ich spaľovače tukov sú najlepšie. Väčšinou to však pravda nie je. Ak chcete vsadiť na istotu, potom si vyberte tri základné látky, ktoré chudnutie skutočne podporujú.

Spaľovače tukov patria medzi dojné kravy priemyslu so suplementami a väčšina z nich nefunguje. A ani tie, čo fungujú, neurobia prácu za vás a len vám vašu cestu jemne uľahčia. Ak chcete tie najefektívnejšie, potom hľadajte tieto tri látky:

Kofeín

Kofeín je najpopulárnejšou látkou využívanou v komplexných spaľovačoch tukov. Dôvod je jednoduchý – funguje. Človeka ako stimulant nabudí, a tak je koncentrovanejší a v posilňovni podáva lepšie výkony. Okrem toho sa zvyšuje pokojový metabolizmus, a tak sa kalórie spaľujú o trochu rýchlejšie, čo podporuje chudnutie. Pri dlhodobom užívaní si však telo vytvára toleranciu a jeho účinky slabnú. Hodí sa tak predovšetkým na krátkodobé užívanie

Synefrín

V minulosti populárny efedrín bol po stránke chudnutia snáď tým najefektívnejším, čo bolo dostupné. Nanešťastie, išlo o návykovú látku, ktorá je už zakázaná. Dostupná je však prírodná alternatíva, tzv. synefrín. Funguje podobne ako efedrín – urýchľuje metabolizmus, ale pochopiteľne, nie je taký silný a účinný. Stále však ide o jednu z najlepších látok na chudnutie, ktorá je využívaná často aj v komplexných spaľovačoch.

Yohimbine

Yohimbine je vo svojej podstate tiež podobný efedrínu. Tiež je to stimulant, ktorý funguje, ale trochu na inej báze – blokuje iné receptory. Štúdie potvrdili, že u zdravých mužov táto látka podporovala vlastnosti adrenalínu spaľovať tuky a tým pomáhať k chudnutiu. Tento doplnok sa hodí viac pre ľudí v lepšej kondícii, ktorí ešte chcú spáliť posledné vrstvy podkožného tuku. Pre ľudí s väčšou nadváhou sú lepšie vyššie uvedené látky.

Na záver treba dodať, že spomenuté látky patria medzi stimulanty. Preto si treba dať na ich užívanie pozor, ak nie ste v plnom zdravotnom poriadku. Vždy sa vtedy pred ich užívaním treba poradiť s lekárom.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist