Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Posilni svaly, uber tuky: Vysoko intenzívny intervalový tréning celého tela

30. 09. 2021
ikonka
Vysoko intenzívny intervalový tréning, známy aj pod skratkou HIIT, je efektívnejšou cestou k trénovaniu. Zvyčajne sa využíva pre budovanie kondície a spaľovanie tukov. Efektívny je však aj pri budovaní svalov, o čom vás môže presvedčiť aj tento konkrétny tréning.

Na jeho absolvovanie budete potrebovať odhodlanie, energiu a 40 minút vášho času. Behom nich dokážete základnými cvikmi s jednoručkami, lavička, bradlami a hrazdou precvičiť celé telo tak, aby ste si posilnili svaly a zároveň podporili spaľovanie podkožného tuku.

Tréning vám poskytne potrebný stimul, vďaka ktorému budete páliť tuky aj po docvičení – metabolizmus vám zrýchli až na viac ako 24 hodín. Čo sa často nespomína, zlepší vám aj zdravie – zlepšuje inzulínovú senzibilitu a znižuje riziká cukrovky, obezity a kardiovaskulárnych ochorení.

V tejto tréningovej jednotke budete striedať supersérie s 30-sekundovými prestávkami. Cvičí sa kruhovým spôsobom. Celkovo urobíte štyri kolá, pričom prvé by malo byť svojím spôsobom zahrievacie – využite pri ňom ľahšie váhy. Po každom kole odpočívajte dve minúty.

Článok pokračuje pod reklamou


Na úvod spárujete drepy s jednoručkami a drepmi bez dodatočnej záťaže s výskokom. Ďalšiu supersériu tvoria zhyby a bicepsové zdvihy v stoji. Potom prídu na rad kľuky na bradlách a s tlakmi v stoji, následne zakopávania na lavičke v ľahu s kľukmi.

Po štvrtom kole tejto sekvencie ešte nie je koniec. Na záver si dáte ešte štyri 20-sekundové šprinty (môže byť beh, šliapanie na rotopede, eliptickom trenažéri či veslovanie), medzi ktorými budete odpočívať 40 sekúnd.

Následne by ste mali svoje telo postupne schladiť aktivitou v ľahkej intenzite a nezabudnúť sa ponaťahovať. Tréning nie je vhodný pre začiatočníkov.

HIIT tréning celého tela
Cvik Opakovania
Superséria:
Drepy s jednoručkami
Drepy s výskokom

10
10
Prestávka 30 sekúnd.
Superséria:
Zhyby
Bicepsové zdvihy v stoji

10
12
Prestávka 30 sekúnd.
Superséria:
Kľuky na bradlách
Tlaky v stoji na ramená

10
10
Prestávka 30 sekúnd.
Superséria:
Zakopávania v ľahu
Kľuky

12
do zlyhania
Celý okruh zopakujeme ešte trikrát. Po každom oddychujeme 2 minúty.
Šprint 20 sekúnd
Prestávka 40 sekúnd
Interval šprintu a prestávky zopakujeme celkovo štyrikrát.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist