Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Kruhový tréning, po ktorom nestihnete žmýkať prepotené tričko

28. 04. 2016
ikonka
Potrebujete schudnúť a vaše súčasné tréningy už neprinášajú veľa ovocia? Tak skúste nasledujúci kruhový tréning, pri ktorom sa neskutočne spotíte a dáte zbohom nadbytočným a nechceným tukovým zásobám.

Ak už máte za sebou pár týždňoch tréningu s cieľom schudnúť, iste ste si všimli, že sa začali pokroky dostavovať pomalšie. Je to normálne. Prišiel totiž čas, aby ste intenzitu cvičenia zvýšili, aby ste si vybudovali vyšportovanejšiu postavu.

Ako riešenie vám prinášame efektívny tréning, ktorý vám pomôže nie len vyrysovať brucho, ale aj pridať svalovú definíciu do vašich rúk, nôh, hrudníka či chrbta. Ďalším plusom je kondícia, ktorú si ním zlepšite.

Tréning je založený na dynamických plyometrických cvikoch, ktoré zaťažujú hlavé svalovú skupiny. Keďže sa vykonávajú rýchlo a v krátkom časovom rozsahu, celý tréning netrvá dlho. Nie je vhodný pre úplných začiatočníkov a i pokročilým cvičencom umožňuje záťaž zvyšovať.

Článok pokračuje pod reklamou

Tréning pozostáva z týchto cvikov:

1. Poskoky znožmo (jumping jacks) – 25 opakovaní
2. Drepy s výskokom – 20 opakovaní
3. Horolezec (moutain climber) – 20 opakovaní
4. Rýchlokorčuliar (speed skater) – 15 opakovaní
5. Skoky cez švihadlo – 50 opakovaní

Princípom je vykonať všetky cviky po sebe bez prestávky. Keď ich vykonáte všetky po prvýkrát, odpočiňte si dva minúty. Následne ich zopakujte znova, opäť si dajte dve minúty na vydýchanie a odcvičte ich ešte raz. Naposledy.

Tréning by nemal trvať dlhšie ako 10 minút. Samozrejme, pred cvičením sa zahrejte (venujte tomu aspoň 5-10 minút) a po cvičení nezabudnite na statický strečing. Ak si už na tréning zvyknete, môžete ho jednoducho urobiť ešte náročnejší – angličákmi (burpees) nahraďte poskoky znožmo, prípadne si oblečte vestu s dodatočnou záťažou.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist