Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Motivácia 02. 09. 2018

Nezabudnite sa resetovať

ikonka
Ak by bolo také ľahké dosiahnuť telesnú zmenu, dokázal by to každý. Niektorým ľuďom motivácia a odhodlanie ani nechýbajú, no padajú do inej pasce - dopúšťajú sa chyby v tom, že sa snažia až príliš a nevedia ako vypnúť.

Ambiciózni a cieľavedomí cvičenci majú v sebe základy úspechu, no niektorí pritom zabúdajú na podstatné veci. Každý, kto má v úmysle zmeniť svoje telo, by mal vedieť, že je to dlhodobý proces, počas ktorého bude treba občas telo i myseľ zresetovať.

Ak sa budete snažiť pridať na telo nové svaly alebo spáliť tuky, viete, že tréning a strava sú pre vás najdôležitejšie. V ideálnom prípade si naplánujete nutričný a tréningový plán. A keď ho aj máte, neznamená to, že sa ho musíte neustále držať.

Sú časy, kedy ste chorí, niečo vás bolí, máte zranenie a musíte stráviť čas mimo posilňovne. Niekedy príde obdobie, kedy ste v práci či v škole príliš vyťažení, alebo musíte stráviť týždne na cestách. Vtedy cvičiť ani jesť podľa plánu nemôžete. Ale to neznamená, že to je zlé.

Mali by ste sa naučiť prijať také dni a zresetovať svoje telo a myseľ, aby vládali dlhšie odolávať pokušeniam vzdať svoju snahu. Keď k niektorej zo spomínaných situácií nedobrovoľne príde, namiesto toho, aby ste plakali nad tým, že je všetko stratené, jednoducho ju prijmite.

Uvedomte si, že pokojné prekonávanie prekážok je zručnosťou, ktorá rozhoduje o vašom úspechu na poli fitness. Keď máte zranenú nejakú časť tela, skúste trénovať bez nej. Vždy niečo môžete trénovať. Boli vás rameno, brucho je na tréning voľné.

A keď nemôžete nič cvičiť? Ani zopár dní bez tréningu nie je na škodu, pretože telo ich po mesiacoch driny bude potrebovať. Dostane šancu zregenerovať sa. Prijmite to a relaxujte. Dodá vám do energiu do ďalších dní. A to isté platí o mentálnej stránke. Takisto pauza v stravovaní môže byť prospešná. Dokonca nezdravé maškrty sem-tam neuškodia.

Život je neurčitý a môže vás počas neho prekvapiť čokoľvek. To isté sa týka aj tréningu. Najlepšie je v tom prípade zachovať chladnú hlavu a brať to pozitívne – zastavte sa a zresetujte. Neplytvajte čas smútením. Všetko zlé je na niečo dobré.

Článok bol pôvodne vydaný: 18.08.2013.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist