InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tri efektívne cviky s jednoručkami na šikmé brušné svaly

11. septembra 2014
Tri efektívne cviky s jednoručkami na šikmé brušné svaly
Ak chcete zlepšiť stav svojho brucha, konkrétne šikmých brušných svalov, a nechcete na to využívať kladky a rôzne iné stroje, máme pre vás pripravené tri jednoduché, ale efektívne cviky, na ktoré stačia jednoručné činky.

Vytáčanie trupu s jednoručkami v stoji

Jeden z najjednoduchších a najefektívnejších cvikov na rozvoj šikmých brušných svalov je vytáčanie trupu s ľahkými jednoručnými činkami v rukách. Týmto cvikom sa precvičujú najmä spomínané šikmé brušné svaly, ale do cvičenia sa zapájajú aj iné svaly zo strednej časti tela.

Prevedenie: Postavíme sa tak, že máme nohy o trochu širšie ako je šírka našich ramien. Ruky, v ktorých máme uchopené ľahké jednoručky, upažíme a rovnobežné s podlahou ich udržujeme počas celého trvania cvičenia. Dlane smerujú nadol. Pomaly vytočíme telo čo najviac do pravej strany a uistíme sa, že to robíme kontrolovane svalmi strednej časti tela. Vyhneme sa kmitavým pohybom. Z pravej strany urobíme do iste smerom doľava a toto zopakujeme v predpísanom počte opakovaní.

Článok pokračuje pod reklamou
Úklony do strán s jednoručkou

Ďalší cvik patrí medzi tie najznámejšie pri cvičení šikmých brušných svalov. Je to jednoduchý cvik, ale napriek tomu efektívny. Všetko, čo naň potrebujete, je jedna jednoručka. Pravidelné vykonávanie cviku vám spevní stred tela a dopomôže k chudšiemu vzhľadu.

Prevedenie: Postavíme sa tak, že máme nohy na šírku ramien a sme vystretí. V jednej ruke držíme jednoručnú činku a druhú ruku máme umiestnené na bedrách. Ak je jednoručka v ľavej ruke, tak sa začneme ukláňať doľava tak, ako len môžeme. Keď už sa viac nedá, zastavíme a pomaly sa vraciame do počiatočnej pozície. Jednoručku vyťahujeme hore a cítime, ako pracuje pravý šikmý brušný sval. Zopakujeme predpísaný počet opakovaní na jednu stranu a rovnaký počet potom urobíme aj na stranu druhú.Sekanie dreva jednoručkou

Tento cvik má pomenovanie pomerne výstižné, pretože jeho prevedenie imituje pohyb, ktorý robia drevorubači snažiaci sa stať strom. Pri takomto pohybe zapojíte do práce všetky svaly strednej časti tela, vrátane spodnej časti chrbta, no najväčšiu námahu odvedú šikmé brušné svaly. Na tento cvik pritom potrebujete len jednu jednoručku. Nepreceňujte sa a začnite s ľahkou váhou.

Prevedenie: Postavíme sa tak, že nohy máme na šírku ramien. Do oboch rúk uchopíme jednoručku tak, akoby sme uchytili sekeru. Pokrčíme sa v páse, pomaly sa vytočíme do pravej strany a držíme jednoručku nad pravým stehnom. Pri vytáčaní sa doľava sa vystierame a jednoručku prinášame nad ľavé rameno. Ruky a chrbát zostávajú fixované. Pomaly potom činku prinesieme do počiatočnej polohy a urobíme predpísaný počet opakovaní na obe strany.
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist