InstagramFacebookYoutube
Výživa

Najlepšie vysokobielkovinové jedlá na raňajky, ktoré vám naštartujú deň

06. júna 2023
Najlepšie vysokobielkovinové jedlá na raňajky, ktoré vám naštartujú deň
Ak je vašim cieľom maximalizovať výživový potenciál raňajok a zároveň chcete zabrániť tomu, aby vám narastala hmotnosť, siahnite po nasledujúcich piatich pokrmoch, ktoré sú bohaté na bielkoviny a ich príprava nie je žiadna raketová veda.

Raňajky sú dôležitým jedlom dňa, ktoré by vám mali dodať energiu. Ich základom by mali byť komplexné sacharidy a bielkoviny, aby ste boli dlhšie sýti a zároveň nezažili pád energie. Keďže sa často ponáhľame do práce či do školy, mali by byť tiež jednoduché na prípravu.

Všetko to spĺňajú nasledujúce možnosti, z ktorých každá obsahujú minimálne 20 gramov kvalitných bielkovín:

Článok pokračuje pod reklamou


Vajcia na toaste

Klasika je klasika. Dve priemerné vajcia vám poskytnú 16 gramov kvalitných bielkovín a aj viacero vitamínov a minerálov. Uvarené alebo volské si ich naložte na celozrnný toast, ktorý obsahuje aj vlákninu, alebo ich s ním len zajedajte.

Ovsené vločky s jogurtom

Ak ste veľmi zaneprázdnení, večer pred spaním si môžete pripraviť misku z ovsených vločiek, gréckeho jogurtu s vysokým obsahom bielkovín, kúskami ovocia a lyžicou semiačok alebo orechov. Ochutiť môžete trochou medu a odložte si to na ráno do chladničky.

Proteínový toast

Momentálne sú k dispozícii už rôzne produkty s vysokým obsahom bielkovín, vrátane proteínových toastov alebo chlebov. To môže byť tiež vhodná alternatíva pre raňajky, keď si na ne pridáte napríklad arašidové maslo a banán, prípadne kozí syr a rajčinu. Môžete získať 20 až 24 gramov bielkovín.

Plnená tortilla

Tortilly sa stali populárnymi aj v našich končinách pre jednoduchosť prípravy i konzumácie. Poslúžiť vám môžu aj na raňajky. Naplňte si ich dobrými zdrojmi bielkovín a zdravých tukov, ako sú losos, avokádo alebo syr, šunka a šalát, prípadne cottage cheese, uhorka a nejaký druh semien. Fantázii sa medze nekladú.

Proteínový smoothie

V tomto prehľade nemôže chýbať ani proteínový šejk. Je to ďalšie alternatíva z radu rýchloviek. Skombinujte mlieko s gréckym jogurtom a dostanete bielkovinový základ, do ktorého môžete pridať ďalšie ingrediencie podľa svojich preferencií – čerstvé ovocie, ovsené vločky, semená, arašidové maslo a podobne.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist