Tréning

Najpopulárnejšie články roka o tréningu

26. decembra 2013
Najpopulárnejšie články roka o tréningu
Keďže nový rok je predo dvermi, rozhodli sme sa pre vás pripraviť sériu článkov, v ktorých ponúkame prehľad najpopulárnejších článkov v jednotlivých kategóriách, ktoré sme v roku 2013 vydali. Pripomeňme si dnes to najlepšie o tréningu.

Najpopulárnejšie články medzi návštevníkmi

1. Najlepšie 4 cvik pre hmotu bicepsu (marec)
K obľúbeným svalovým partiám každého trénujúceho chlapa patria bicepsy. Tie iní ľudia často vnímajú ako známku úspešného tréningového plánu. V tomto článku vám predstavíme štyri cviky, ktoré sú najlepšie pre ich hmotu.

Prečítať celý článok »

2. Ako dosiahnuť tehličky na bruchu (jún)
Opakuje sa to každý rok. Blíži sa leto a mnoho z mládencov sa teší na to, ako si slnečné dni spríjemní na kúpaliskách či pri mori. Niektorým však príde trochu ľúto, že nemôžu prezentovať svoje telo v top forme. Chcú dosiahnuť vyrysované brucho, ale časti nevedia, čo je potrebné na to, aby mali tehličky.

Prečítať celý článok »

3. Tabata tréning – intenzívny, ale rýchly a efektívny (máj)
Existuje množstvo rôznych foriem cvičenia, ktoré prinášajú rozdielne výsledky. Pokiaľ sa snažíte chudnúť, volíte si kardiovaskulárne cvičenia, ktoré sú často dlhé a monotónne. Existujú však aj rýchlejšia alternatívy, medzi ktoré patrí aj tabata.

Prečítať celý článok »

4. Ako zvýšiť počet zhybov na hrazde (jún)
Kým benčpress je široko-ďaleko považovaný za najlepší cvik pre rozvoj hornej časti tela, v tesnom závese za ním sú zhyby na hrazde. Kým prvý menovaný cvik sa primárne sústredí na rozvoj hrudníka, druhý je základom pre rozvoj chrbta. Na rozdiel od tlakov s veľkou činkou však nie sú zhyby také rozšírené, a to aj napriek ich efektivite. Tá sa však spája aj s väčšou náročnosťou, a tak sa cvičenci radšej otočia smerom k hornej kladke a začnú sa venovať jej sťahovaniu.

Najlepšie články podľa redakcie

1. Neignorujte tréning nôh (júl)
V posilňovni nájdete dva druhy ľudí. Jedná skupina má rada tréning nôh a druhá ho neznáša. Ta druhá je zdá sa početnejšia, no alarmujúce je, že väčšina z jej členov tréning nôh zanedbáva alebo dokonca úplne vynecháva. Ignorovať by ste ho však nemali!

2. 8 právd o posilňovaní
Svetom sa šíria rôzne pravdy, ktoré v skutočnosti sú len mýtmi, prípadne polopravdami. V tomto článku si predstavíme skutočné pravdy, ktoré sa týkajú posilňovania. Je ich osem a popierajú rôzne nesprávne tvrdenia, ktoré sú však až príliš často vyslovované.

Prečítať celý článok »

3. Tréning celého tela: Tréningový program 5x5 (marec)
Rozdiely medzi tréningom celého tela a tréningovým splitom sú značné. Výhodou prvého menovaného je, že precvičíte všetky svaly každý deň, priamo či nepriamo. Môže byť síce namáhavejší, no prináša svoje ovocie. A pokiaľ ide o to, je len málo tréningov celého tela tak efektívnych, ako tréning 5x5.

Prečítať celý článok »

4. Cvičenie a choroba – cvičiť či oddychovať? (máj)
Blíži sa termín súťaže alebo termín vašej dovolenky, cvičenie sa stalo nutnosťou alebo vás nesmierne začalo baviť a z nenazdajky na vás príde choroba. Nádcha či chrípka, necítite sa pri nich najlepšie. Mali by ste cvičiť, keď ste chorí? Vynechať zopár tréningov? Ako sa rozhodnúť?