Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Tréning 11. 07. 2019

Sedíte v práci? Precvičte si krk týmito cvikmi

ikonka
Ak máte sedavé zamestnanie alebo trávite dlhé hodiny za počítačom, pravdepodobne budete mať skôr či neskôr problémy s bolesťou v krku. Slabá ergonómia a nesprávne držanie tela zaťažujú vašu chrbticu a krk. Aby ste im trochu uľavili, stačí venovať pár minút nasledujúcemu cvičeniu.

Ak máte dlhodobú alebo výraznejšiu bolesť, určite by ste mali najskôr navštíviť doktora, ktorý rozhodne, či budete môcť robiť nejaké nové cvičenia. Ak máte len stuhnutý krok, aj v tomto prípade vám nasledujúce cviky pomôžu.

Celý mini tréning je zložený z šiestich preťahovacích cvikov, ktoré môžete robiť počas dňa aj viackrát. A hoci niektoré z nich krk priamo nevyužívajú, sú preň dôležité. Natiahnutie vždy udržujte v rámci zóny komfortu tak, aby ste neriskovali zranenie. Každý cvik opakujte šesťkrát.

1. KRČENIE RAMIEN - veľmi dobrý cvik na zahriatie, pri ktorom zdvihnete ramená hore, posuniete ich jemne dozadu a spustite dole. Niekoľko opakovaní dobru uvoľní svalstvo v okolí krku.2. VYTÁČANIE NAHOR-NADOL - hlavou pohybujeme z neutrálnej pozície vpred a vzad. Najskôr priťahujeme bradu k hrudníku tak, aby sme cítili natiahnutie v krku. Potom pomaly hlavu zakloníme dozadu, aby brada smerovala hore.3. ROTÁCIE KRKU - pohľad máme zameraný vpred a otáčame hlavou tak, že sa najskôr pozeráte za ľavé rameno a potom za pravé. Jedno opakovanie je hotové, keď urobíme aj cestu naspäť z pravej strany do ľavej.4. STREČING HORNÝCH TRAPÉZOV - tento cvik sa sústredí na svaly medzi krkom a ramenami. Jednu ruku necháme popri tele a druhú položíme na hlavu, ktorú jemne priťahujeme smerom od ruky, ktorá je dole. Rameno tej ruky sťahujeme dole až kým necítime jemné natiahnutie svalu. Nezabudneme precvičiť obe strany.5. STREČING HORNEJ ČASTI CHRBTA - natiahnite ruky pred seba a dlane vytočte od seba (alebo prsty prepleťte tak, aby dlane smerovali vpred). Následne hlavu skloňte dole k hrudníku a hornú časť chrbta sa snažte tlačiť za vás, pričom ruky pred vás. V hornej časti chrbta potom pocítite natiahnutie svalov. Na videu prvý z dvoch strečingových cvikov.Článok bol pôvodne vydaný: 13.02.2014.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist