SlovakFitness.sk

Kulturistika 18. 05. 2016

Tréning kulturistu XIII. - Branch Warren a masaker hrudníka

ikonka
Keď sa povie hardcore a profesionálna kulturistika, na um príde len hŕstka súčasných kulturistov, ktorí preferujú taký štýl tréningu. Jedným z nich je aj Branch Warren, dvojnásobný víťaz Arnold Classic.

Warrenov hardcore prístup priniesol nie len víťazstvá na druhej najprestížnejšej súťaži v kalendári IFBB, ale aj druhé a tretie miesto na Olympii, či triumfy na niekoľkých ďalších významných súťažiach.

My si v tejto časti nášho seriálu pozrieme, ako tento štyridsaťjedenročný rodák z Texasu ničí v slávnej Metroflex Gym svoj hrudník. Tréning volá masakrom, pretože využíva veľmi ťažké váhy a rôzne intenzifikačné techniky. Jeho typická rutina vyzerá nasledujúco.

Hrudník precvičí piatimi cvikmi, pričom ide o základné cviky a všetko stojí na tlakoch na lavičke. Tréning odštartuje benčpresom na šikmej lavičke, prejde na benčpres na rovnej lavičke a následne ešte precvičí tlaky s jednoručkami. Každý cvik robí v troch sériách po osem až desať opakovaní.

Následne už činky opúšťa a ide ku kladkostroju, na ktorom sťahuje protismerné kladky. Urobí štyri série po 15 opakovaní a prejde na záverečný cvik – kľuky na bradlách. Tie robí len v dvoch sériách a dokopy urobí 20-25 opakovaní. Vykonáva ich však zhadzovaným spôsobom. Niekedy zhadzovanou sériou končí aj tlaky s jednoručkami.

"Masaker" hrudníka Brancha Warrena
Cvik Série Opakovania
Tlaky s veľkou činkou na šikmej lavici 3 8-10
Tlaky s veľkou činkou na rovnej lavici 3 8-10
Tlaky s jednoručkami 3 8-10
Sťahovanie protismerných kladiek 4 15
Kľuky na bradlách 2 20-25*
* - zhadzované série

Warren zvykne ešte mimo sezóny pridať do tréningu jeden cvik, buď rozpažovania na rovnej alebo rozpažovania na šikmej lavičke. Vtedy pridá na váhach a uberie na opakovaniach. Tréningy sa snaží odcvičiť rýchlo, bez ohľadu na obdobie prípravy.

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-legendy-xx-steve-reeves-a-jeho-trening-zo-starej-skolyTréning legendy XX. – Steve Reeves a jeho tréning zo starej školy trening-kulturistu-xxvii-lionel-beyeke-a-trening-nohTréning kulturistu XXVII. – Lionel Beyeke a tréning nôh trening-legendy-xix-toney-freeman-a-trening-rukTréning legendy XIX. – Toney Freeman a tréning rúktrening-kulturistu-xxv-dave-bautista-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXV. – Dave Bautista a tréning hrudníka trening-legendy-xviii-lou-ferrigno-a-ramena-s-pazamiTréning legendy XVIII. – Lou Ferrigno a ramená s pažami
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist