SlovakFitness.sk

Motivácia 10. 09. 2017

Ako získať motiváciu k transformácii svojho tela?

ikonka
Viete, že chcete zmeniť svoje telo a viete, či by ste chceli schudnúť alebo nabrať svaly. Možno aj viete, čo preto musíte urobiť. Problémom však môže byť nedostatok motivácie.

Nemusíte sa však obávať ani v prípade, že váš motivácia cvičiť a zdravo sa stravovať opúšťa. Existujú totiž spôsob, ktorý vám ju pomôže nadobudnúť a udržať. Čo musíte preto robiť? Absolvovať nasledujúce kroky:

1. Definujte si dôvod zmeny postavy - niekedy prídete o motiváciu preto, lebo nemáte jasne stanovený dôvod, prečo chcete zmeniť svoju postavu. Mal by byť pritom čo najpodrobnejší a najlepšie napísaný aj na papieri, aby ste si ho mohli pripomínať.

2. Definujte si cieľ i prekážky - základom je stanoviť si jasný a dosiahnuteľný (radšej menší ako väčší ) cieľ. Snažte sa vždy koncentrovať len na jeden. Tiež však nezabudnite na to, aby ste si stanovili aj možné prekážky. Tými môže byť zlá nálada, únava, stres. Vďaka tomu budete vedieť, na čo si dávať pozor. Môžete sa im vhodnou stratégiou vyhnúť.

3. Vytvorte si akčný plán - ďalším krokom je stanovenie plánu. Nemusíte byť mimoriadne detailný, ale musí obsahovať plán tréningov a výživy. Ideálne je však do neho zahrnúť aj pitný režim, spánok, relax. Okrem vecí, ktoré máte robiť, by mal obsahovať aj veci, ktorým sa musíte vyhýbať – sladené vody, jednoduché sacharidy po piatej, uprednostňovanie ega pred rozumom, negatívnym osobám...

4. Veďte si výživový i tréningový denník - udržiavať motiváciu pomáha aj to, keď si svoje pokroky zaznamenávate. K tomu sa hodí viesť denník. Tréningový vám udrží pod kontrolou cvičenie, výživový vám ponúkne pohľad na stravu. Vďaka tomu môžete aj pri spätnom pohľade eliminovať chyby v oboch oblastiach. Pravidelne sa foťte a pozitívne zmeny vás budú tiež motivovať.

5. Nenechajte sa zastrašiť prekážkami - hneď na začiatku si ujasnite, že sa na vašej ceste vyskytnú prekážky. Vy im však nemôžete podľahnúť. Musíte sa s nimi vyrovnať a nevzdávať sa. Hľadajte riešenie. Šampióni vznikajú práve prekonávaním prekážok.

6. Nebojte sa urobiť zmeny v pláne - na začiatku vašej snahy ste si stanovili cieľ a plán, ale to neznamená, že je vytesané všetko do kameňa. Nebojte sa urobiť aj úpravy za pochodu. To vám umožní dosahovať výsledky nepretržite. Možno ste sa na začiatku precenili alebo podcenili. Nič sa nestane, ak si svoj plán pozmeníte.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
tri-veci-ktorymi-by-vas-mohli-sutazni-kulturisti-inspirovatTri veci, ktorými by vás mohli súťažní kulturisti inšpirovaťuspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-45-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (45. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-44-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (44. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-43-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (43. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-42-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (42. týždeň 2018)
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist