SlovakFitness.sk

Kulturistika 04. 03. 2018

Jubilejný Arnold Classic sa stal korisťou Holanďana

ikonka
V americkom Columbuse v sobotu vyvrcholil Arnold Sports Festival prestížnou kulturistickou súťažou Arnold Classic. Víťazom okrúhleho tridsiateho ročníka sa nakoniec stal William Bonac.

Holandský reprezentant si v Columbus Convention Center v konkurencii trinástich borcov vybojoval svoj prvý titul na prestížnej súťaži, vďaka čomu sa tešil aj zo šeku na 130 000 amerických dolárov. O priamu účasť na Olympii mu nešlo, keďže ju mal už istú pred štartom sezóny (vlani skončil na Mr. Olympia tretí).Súťaže sa pre zdravotné problémy nemohol zúčastniť hviezdny Shawn Rhoden, ale nechýbali ani raja niekdajší víťazi Cedric McMillan, Dennis Wolf či Dexter Jackson. Posledný menovaný skončil druhý, vlaňajší víťaz tretí a Wolf až dvanásty.

Lepšou formou ako Nemec, ktorý sa vracal na súťažné pódiá, sa prezentoval aj český zástupca Lukáš Osladil, ktorý sa nakoniec umiestnil na peknom deviatom mieste, za ktoré zinkasoval šek na 2000 amerických dolárov. Do prvej päťky sa ešte vtlačili Roelly Winklaar a Steve Kuclo.

Tak ako to na takýchto súťažiach býva, o adeptoch na víťazstva veľa napovedalo už prvé vyvolávanie, do ktorého rozhodcovia zavolali Bonaca, Jacksona, Winklaara, McMillana, Kucla a Lionela Beyekeho. Poslední dvaja však jasne na prvú štvoricu strácali. Najviac pozornosti venovali rozhodcovia Bonacovi a Jacksonovi, takže už skoro bolo zrejmé, medzi kým sa v hre o titul rozhodujú.Tradičnou výhodou Jacksona, päťnásobného víťaza súťaže, boli čistejšie línie a estetickejšia postava. Inak sa trápil, čo bolo vidieť aj pri pózovaní. Víťazovi k triumfu pomohli väčšie a plnšie svaly i lepšia pripravenosť. O niečo lepší bol aj vo finálových voľných zostavách, ktoré sa tiež hodnotili bodovo.

Výsledky Arnold Classic 2018: 1. William Bonac, 2. Dexter Jackson, 3. Cedric McMillan, 4. Roelly Winklaar, 5. Steve Kuclo, 6. Lionel Beyeke, 7. Luis Rodriguez, 8. Jonathan Delarosa, 9. Lukáš Osladil, 10. Hidetada Yamagishi, 11. Fred Smalls, 12. Dennis Wolf, 13. Max Charles. Paul Poloczek sa do finále nezapojil.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-legendy-xx-steve-reeves-a-jeho-trening-zo-starej-skolyTréning legendy XX. – Steve Reeves a jeho tréning zo starej školy trening-kulturistu-xxvii-lionel-beyeke-a-trening-nohTréning kulturistu XXVII. – Lionel Beyeke a tréning nôh trening-legendy-xix-toney-freeman-a-trening-rukTréning legendy XIX. – Toney Freeman a tréning rúktrening-kulturistu-xxv-dave-bautista-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXV. – Dave Bautista a tréning hrudníka trening-legendy-xviii-lou-ferrigno-a-ramena-s-pazamiTréning legendy XVIII. – Lou Ferrigno a ramená s pažami
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist