SlovakFitness.sk

Motivácia 13. 05. 2018

Päť vecí, ktoré zastavia vaše chudnutie

ikonka
Ak neregistrujete počas dlhšieho obdobia úspechy v chudnutí, určite na to existuje nejaký dôvod. Aby ste ďalej napredovali, musíte ho včas nájsť. My vám prinášame tri príčiny, ktoré by mohli byť tým dôvodom, ktorý vás frustruje.

Často sú dôvody stagnácie mentálneho charakteru, resp. nedostatku motivácie pristupovať k celému procesu poctivo a zodpovedne. Medzi tie významné patria:

1. Strach zo zlyhania
Bojíte sa, že cieľ nedosiahnete a niekomu budete na smiech? Strach vás môže paralyzovať a stratíte vďaka nemu chuť urobiť niečo pre vaše ciele. Viac ako na výsledok by ste sa však mali koncentrovať na proces. Nekoncentrujte sa na určitú cieľovú váhu, ale na poctivé trénovanie a každodenné správne stravovacie návyky.

2. Nízka sebadôvera
Nízka sebadôvera negatívne ovplyvňuje viaceré oblasti života, vrátane cvičenie a jedenia, resp. transformácie tela. Nízka sebadôvera sa prejavuje aj depresiou, podráždenosťou, stránením sa spoločnosti, poruchami stravovania, závislosťami, problémami so vzťahmi a komunikáciou. Ak budete mať sebadôveru vysokú, budete si veriť a budete pristupovať k chudnutiu energickejšie. Poradiť by vám mohol najlepšie expert na psychológiu. Základom je zmena myslenia.

3. Neadekvátny prístup
Mnoho ľudí príde do posilňovne len preto, aby sa nepovedalo... Rýchlo si docvičia tréning a už viac svoju snahu neriešia. Potom sa čudujú, že nemajú výsledky. Chudnutie si vyžaduje lepší prístup. Musíte cvičenie brať poctivo, musíte brať poctivo aj stravu. Musíte akceptovať to, že zmena si vyžaduje veľa tvrdej práce. Tá však nemôže byť až príliš tvrdá. Musíte to brať aj rozumne, nemôžete hladovať, nemôžete ignorovať bolesti a iné potenciálne zdravotné problémy. Telu musíte dopriať aj čas na zotavenie.

4. Skepticizmus
Existuje veľa cvičebných plánov a druhov diét, ktoré nikam nevedú. Teda vedú, k sklamaniu. Preto už toho máte možno dosť a vzdávate svoju snahu so skepticizmom. Poviete si: „Aj tak mi už nič nepomôže.“ Vy sa však nemôžete vzdávať. Skúste si nájsť tie správne metódy chudnutia. Najlepšie sú tie, ktoré sú overené dlhými rokmi, nie sú módne a nezachádzajú do extrémov.

5. Nedostatok vytrvalosti a trpezlivosti
Základom úspešnej transformácie je okrem správneho naladenia, tvrdej a rozumnej práce, aj vytrvalosť. Musíte pochopiť, že zmena tela sa nedeje zo dna na deň a nemusí to byť ani v priebehu niekoľkých týždňov. Musíte byť trpezliví a tešiť sa aj z malých pokrokov.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
ako-prist-vcas-na-trening-ci-stretnutieAko prísť včas na tréning či stretnutie? uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-49-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (49. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-48-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (48. týždeň 2018)nechce-sa-vam-cvicit-tento-chlap-bez-noh-sa-z-treningov-nevykrucaNechce sa vám cvičiť? Tento chlap bez nôh sa z tréningov nevykrúca!uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-47-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (47. týždeň 2018)
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist