SlovakFitness.sk

Kulturistika 06. 06. 2018

Tréning kulturistu XXVI. – Lionel Beyeke a tréning nôh

ikonka
Lionel Beyeke je predstaviteľom francúzskej profesionálnej kulturistiky, ktorý sa už zviditeľnil aj na pódiu najprestížnejšej súťaže sveta Mr. Olympia. A práve tento rodák z Kamerunu sa stal aktuálnym terčom nášho seriálu. Pozrieme sa na to, ako trénuje nohy.

Beyeke bral v mladosti inšpiráciu od takých borcov, akými boli Flex Wheeler, Shawn Ray, Kevin Levrone či jeho krajan Thierry Pastel. Všetci vedeli, ako trénovať tvrdo. A naučil sa to aj on. Neodflákne ani nohy, ktoré má nielen mohutné, ale aj poriadne silné.

Jeho intenzívny tréning nôh začína tak, ako by mal – medzi stojanom, na ktorom robí ťažké drepy. Urobí dokopy osem sérií, pričom začne vyšším počtom opakovaní, postupne pridáva váhu a s opakovaniami postupne klesá až na úroveň šiestich. Pri posledných dvoch sériách však pyramídu otočí.

Následne prejde na päť sérií hacken drepov, potom na štyri až päť sérii tlakov na stroji. V oboch prípadoch urobí 8 až 12 opakovaní.

Posledné tri cviky už sú izolované. Najskôr sa zameria na štvorhlavý sval stehna predkopávaním v štyroch sériách po 15 až 8 opakovaní. Potom prejde na hamstringy. Prvé sú zakopávania v ľahu, ktoré tiež urobí v štyroch sériách po 15 až 8 opakovaní. Nakoniec urobí ešte tri série po desať opakovaní zakopávaniami jednou nohou v stoji.

Tréning nôh Lionela Beyekeho
Cvik Série Opakovania
Drepy 8 20, 15, 12, 10, 8, 6, 8, 10
Hacken drepy 5 8-12
Legpress 4-5 8-12
Predkopávanie 4 15, 12, 10, 8
Zakopávanie v ľahu 4 15, 12, 10, 8
Zakopávanie jednou nohou v stoji 3 10


O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-legendy-xxv-frank-zane-a-trening-ramienTréning legendy XXV. – Frank Zane a tréning ramien trening-legendy-xxiv-dave-draper-a-trening-nohTréning legendy XXIV. – Dave Draper a tréning nôh trening-kulturistu-xxiii-freestyle-trening-chrbta-a-la-brandon-curryTréning kulturistu XXIII. – Freestyle tréning chrbta a lá Brandon Curry trening-legendy-xxvi-jay-cutler-a-trening-tricepsovTréning legendy XXVI. – Jay Cutler a tréning tricepsovtrening-kulturistu-xxix-mamdouh-elssbiay-a-trening-rukTréning kulturistu XXIX. – Mamdouh Elssbiay a tréning rúk
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist