Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Kulturistika 03. 10. 2018

Tréning kulturistu XXVIII. – Steve Kuclo a tréning ramien

ikonka
V tejto časti nášho seriálu o tréningoch kulturistov sa pozrieme na amerického profesionála, ktorý popri súťažení pracuje aj ako hasič. Dnes uvidíme, ako Steve Kuclo trénuje ramená, ktoré patria medzi jedny z najlepších v biznise.

Kuclo, ktorý v roku 2013 debutoval na Mr. Olympia a zaradil sa tak medzi popredné hviezdy kulturistiky, tvrdí, že má také skvelé ramená vďaka genetike. Bez tréningu by ich však nikdy do takej miery nerozvinul.

Vo svojom tréningovom splite im venuje priestor až na konci týždenného cyklu. V nedeľu trénuje nohy, v pondelok hrudník, v utorok chrbát, v stredu opäť nohy, vo štvrtok ruky a v piatok ramená a trapézy.

Tréning začína s tlakmi, ktoré vykonáva v sede s jednoručnými činkami. Najskôr sa zahreje dvoma ľahkými sériami a potom prídu na rad tri pracovné série. Pri každej váhu zvyšuje, počet opakovaní znižuje.

Následne urobí tri zhadzované série upažovaní s jednoručkami v stoji. V každej zhadzuje váhu dvakrát. Najskôr urobí 10 opakovaní, potom uberie 20 % základnej záťaže a urobí 15 opakovaní. Opäť zníži váhu o 20 % základnej záťaže a urobí ďalších 20 opakovaní.

Potom prejde k prvej supersérii, ktorú tvoria upažovania v sede a upažovania v predklone v sede. Pri prvom cviku má však ruky trochu vpredu a s trupom zvierajú asi 45-stupňový uhol. Palec smeruje v hornej pozícii hore.

Na záver tréningu sa zameria aj na trapézy, ktoré precvičí tiež dvoma cvikmi spojenými do supersérie. Prvým je cvik face-pulls na kladke, ktorý veľmi dobre precvičí aj zadnú časť ramien. Druhým cvikom je krčenie ramien, ktoré väčšinou robí na stroji Hammer Strength.

Tréning ramien Stevea Kucla
Cvik Série Opakovania
Tlaky s jednočkami v sede - zahrievanie 2 15-20
Tlaky s jednočkami v sede 3 12, 10, 8
Upažovanie v stoji 3 10/15/20*
Superséria:
45-stupňové upažovanie v sede
Upažovanie v predklone v sede
3 12-15
Superséria:
Face-pulls na kladke
Krčenie ramien
3
12-15
15
* - zhadzované série (urobí 10 opakovaní, uberie 20 % základnej záťaže a urobí 15 opakovaní, opäť zníži váhu o 20 % základnej záťaže a urobí 20 opakovaní)Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist