Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Suplementy 30. 01. 2019

Čo sa stane, keď budete užívať denne kolagén?

ikonka
Na západe je čoraz populárnejším doplnkom výživy práškový kolagén. Čo sa stane, keď ho začnete užívať každý deň?

Kolagén je štrukturálny proteín tvorený aminokyselinami, ktorý drží pokope bunky a väzivá. Čím je človek starší, tým mu jeho produkcia klesá. Prejavuje sa to napríklad aj vráskami, pukaním a bolesťou kĺbov. Doplnok výživy má v týchto smeroch pomôcť.

Užívajte kolagén každé ráno a stanú sa vám tieto tri veci:

1. Kĺby vám budú pukať menej
Mnohým ľuďom v pokročilom veku pukajú kolená alebo iné kĺby. Niekedy bez bolesti, niekedy pukanie sprevádza aj bolesť. Sem-tam sa to týka aj mladých ľudí. Pre mnohých je ten zvuk nepríjemný a kolagén ho pomáha obmedzovať. Obmedzuje aj bolesť. Keďže však nejde o zázračný suplement, tento efekt sa prejaví až po niekoľkých týždňoch užívania.

2. Budete mať mäkšiu pokožku
Zázraky nemožno očakávať ani u pokožky. Kolagén neodstráni už vzniknuté vrásky, ale pokožku zmäkčuje a dostáva ju do lepšej kondície. Predchádza vysušovaniu pokožky a pomáhajú ju chrániť pred chladným a suchým vzduchom.

3. Budete sýtejší dlhšie
Dve odmerky práškového kolagénu prinášajú telu asi 20 gramov bielkovín, ktorými môžete obohatiť svoje raňajky. To spôsobí, že budete sýtejší a vydržíte v takom stave až do obeda. Keďže je kolagén bez chuti a dobre sa rozpúšťa, môžete si ho primiešať aj do čaju, kávy či džúsu a neovplyvní nijak ich chuť. Bojíte sa, že teplo zníži jeho účinnosť? Nestane sa tak. Kolagén zároveň prospieva vášmu žalúdku a tráveniu.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist