Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zaujímavosti 22. 09. 2019

Dôvody, prečo máte nízku chuť na sex

ikonka
Aj muži sa môžu trápiť s nízkou chuťou na sex. Čo môže u nich spôsobovať problémy s libidom? Dôvody nemusia byť len psychologické.

Ak sa to u vás stáva občasne, nemali by ste z toho robiť veľkú vedu – je to normálne. Ak máte však problémy pravidelne, potom by ste mali zbystrieť svoju pozornosť. Bežnými dôvodmi, prečo tomu tak je, sú aj tieto:

1. Rastie vám brucho
Nejde len o mentálnu stránku toho, že priberáte. Ide aj o fyziologickú – muži s obezitou v strednej časti tela alebo s pásom s obvodom 101 cm a viac, majú významne nižšiu hladinu testetosterónu. A práve nízka hladina testosterénu spôsobuje, že muži strácajú chuť na sex. Najspoľahlivejším riešením je začať cvičiť a dať si do poriadku stravu, aby ste začali aj chudnúť.

2. Máte vyššiu hladinu stresu
Z psychologických dôvodov je popredným faktorom nízkej chute na sex stres a napätie. Spôsobujú rast hladiny kortizolu, ktorý má prakticky vplyv na všetko. Nemáte dostatočne kvalitný spánok, ľahšie si udržujete tuky, ste v horšej nálade, podporuje zápalové procesy a môže viesť k poruchám so štítnou žľazou. To môže negatívne ovplyvniť vaše libido.

3. Chrápete
Chrápanie môže byť symptómom spánkového apnoe, ktoré je spojené s nízkou hladinou testosterónu, o ktorej už vieme, že negatívne vplýva aj na naše libido. Keď začnete svoje chrápanie riešiť, partnerku potešíte dvojnásobne a znížite si aj riziko srdcovocievnych problémov.

4. Nemáte dostatočný príjem denného svetla
Problém s pohlavným životom majú aj muži, ktorí nezískavajú dostatok prirodzeného svetla zo slnka. Väčšinou ide o ľudí, ktorí pracujú v interiéri a ktorí po práci nechodia von. Problém majú hlavne tí, čo robia doma. Riešením je ísť každý deň aspoň na polhodinu za denného svetla von. Možno je na čase, aby ste sa začali pravidelne prechádzať.

5. Užívate niektoré lieky
Niektoré lieky majú medzi vedľajšími účinkami aj znižovanie libida. Ide najmä o tie, ktoré sú zamerané na znižovanie vysokého krvného tlaku alebo antidepresíva. Aj niektoré lieky na podporu rastov svalov majú takýto účinok. Ak užívate pravidelne lieky, môžu byť tým dôvodom. Treba sa poradiť s lekárom.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist