Tréning

Najpopulárnejšie články roka 2019 o tréningu

26. decembra 2019
Najpopulárnejšie články roka 2019 o tréningu
Aktuálny rok skončí už o pár dní, a preto sme sa opäť rozhodli pripraviť vám sériu článkov, v ktorých ponúkame prehľad najpopulárnejších článkoch v jednotlivých rubrikách. Dnes si pripomenieme to najlepšie, čo sme v roku 2019 publikovali o tréningu.

Najpopulárnejšie články medzi návštevníkmi

1. Tréning, ktorým trikrát týždenne precvičíte celé telo (január)
Riešením pre efektívne naberanie svalovej hmoty a sily je pre mnohých kondičných cvičencov tréning celého tela. V tomto článku vám prinášame dva tréningy, ktoré môžete využiť v nasledujúcich týždňoch na dosahovanie svojich cieľov.

Prečítať celý článok »

2. Dvojtýždňový program na pálenie tukov a vyrysovanie svalov (marec)
Chcete sa zbaviť nadbytočného tuku a dať na obdiv svoje ťažko vybudované svaly? Potom by ste mohli vyskúšať nasledujúci program určený pre nasledujúce dva týždne vášho života.

Prečítať celý článok »

3. Len jednoručky a 20 minút vám stačia na tento tréning celého tela (máj)
Nepotrebujete nič pokročilé na to, aby ste absolvovali kvalitný tréning. Nepotrebujete ísť ani do posilňovne. Prinášame vám tréning celého tela, ktorý sa hodí aj tým, ktorí nemajú na cvičenie práve veľa času.

Prečítať celý článok »

4. Päť cvikov, ktorých by ste sa mali vzdať (január)
Prinášame vám prehľad cvikov, ktorým by ste sa mali vyhýbať. Niektoré z nich sú rizikové, iné neprinášajú veľké výhody. V oboch prípadoch vám navrhneme bezpečnejšie a efektívnejšie alternatívy.

Prečítať celý článok »

5. Päť dôvodov, prečo je pre vás lepší tréning celého tela ako split (október)
Tréningové splity sú populárne medzi súťažnými kulturistami i kondičnými cvičencami. Rozdeliť si telo na svalové partie a každej venovať svoj vlastný deň môže vyzerať ako dobrý nápad, ale pre väčšinu cvičencov by stále mohla byť užitočnejšia voľba tréningu celého tela. Prečo?

Najlepšie články podľa redakcie

1. Maximalizujte svoje výsledky: Tipy pre rozumnejší tréning (máj)
Nie je nič frustrujúcejšie, ako snažiť sa a venovať množstvo hodín času trénovaniu, ktoré nevedie k žiadnym viditeľným výsledkom. Áno, je dôležité pristupovať k tréningu s poctivou drinou, ale netreba zabudnúť aj na to, aby ste trénovali s rozumom.

Prečítať celý článok »

2. Tipy, ktoré vám pomôžu k lepšej regenerácii po tréningu (október)
Každý pokročilý cvičenec by už mal jasne vedieť, že svaly sa nebudujú v posilňovni, ale po ukončení tréningu. Ak sa nebudete zotavovať poriadne, nebudete ani rásť. Ako sa uistiť, že vaša regenerácia bude dostatočne dobrá pre zabezpečenie svalového rastu?

Prečítať celý článok »

3. Päť dôvodov, prečo je pre vás lepší tréning celého tela ako split (október)

Prečítať celý článok »

4. Tréningové princípy, ktoré vám prinesú výsledky rýchlejšie (november)
Kto by sa nechcel vybrať prirodzenou cestou, ktorá by ho doviedla k čo najrýchlejšiemu svalovému rastu? Cvičiť s cieľom robiť pokroky čo najpomalšie, nie je asi celkom logický prístup.

Prečítať celý článok »

5. Strečing medzi sériami: Podporí rast svalov? (október)
Ak hľadáte pokročilé tréningové techniky, aby ste si maximalizovali svalový rast, potom vás možno zaujme praktika, ktorú aplikuje aj niekoľko kulturistov. V tomto článku sa zameriame na strečing medzi sériami.