Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 03. 03. 2020

Snažíte sa schudnúť? Týchto 5 vecí radšej nerobte

ikonka
Niektorí ľudia boli schopní podstúpiť tie najšialenejšie typy diét, aby schudli. To u ďalších ľudí vzbudzuje nádej, ale reálne to k výsledkom nevedie. Ak chcete schudnúť a novú hmotnosť si udržať, v prvom rade by ste nemali robiť nasledujúcich päť vecí.

1. Držanie trendovej diéty
Každé desaťročie sa zdá byť populárna iná diéta, ktorá sľubuje to isté – dovedie nás k chudej postave. Väčšina divokých diét je už, zdá sa, za nami, ale stále existujú rôzne diéty, ktoré však z dlhodobého hľadiska nefungujú. Preto by ste im nemali prikladať význam a koncentrovať sa na dlhotrvajúce, postupné zmeny vo svojej výžive.

2. Podceňovanie stravy
Niektorí ľudia sa snažia chudnúť tak, že si ponechajú v strave všetko rovnaké a akurát začnú viac cvičiť. Chudnutie však nie je len o cvičení. Môžete cvičiť koľko chcete, no bez vhodnej stravy nemusíte schudnúť ani gram. Cvičenie musíte podporiť aj stravou, ktorá je kľúčom k úspechu pri chudnutí.

3. Vyradenie nejakej živiny zo stravy
Vhodnou cestou k chudnutiu nie je ani stránenie sa určitým živinám či pokrmom. Je fajn znížiť obsah sacharidov v strave, najmä tých jednoduchých, ale úplne by ste ich odstraňovať nemali. A za tie roky sme sa už naučili, že aj tuky sú prospešné. Stránenie sa obľúbeným maškrtám je zase neudržateľné a môže viesť ku kolapsu diéty a prejedeniu. Môžete jesť aj svoj obľúbený koláčik, dôležité je však, aby to bolo v miere a nie často.

4. Preskakovanie jedál
Niektorí ľudia sa snažia vytvoriť kalorický deficit tým, že preskakujú jedlá. Ak telu chýba strava, prepne sa do režimu o prežitie a spomalí metabolizmus, čo vám celú snahu skomplikuje. A vedie aj k neskoršiemu prejedaniu. Preto by ste mali namiesto vynechania jedla zjesť niečo menšie a zdravšie, čo ide ruka v ruke s vaším cieľom.

5. Stanovovanie si časových hraníc
Možno ste počuli, že by ste večer nemali jesť po siedmej. Alebo po ôsmej. Alebo po šiestej... To však nie je celkom pravda. Jedlo zjedené neskoro večer totiž automaticky neznamená, že si spaľovanie tukov spomalíte a telo si bude ukladať tuky nové. Chudnutie i priberanie závisí od množstva kalórií, ktoré prijmete za celý deň. Samozrejme, večer sa hodí jesť zdravé jedlá, ktoré sa ľahšie trávia.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist