Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Pálenie tukov, spevnenie svalov: 30-minútový tréning celého tela

03. 06. 2021
ikonka
Ak je vašim cieľom vybudovanie vyšportovaného tela, budete sa musieť zmieriť s tým, že sa nevyhnete posilňovaniu s činkami. Aj s ním môžete nie len posilniť svoje svaly, ale aj spáliť nadbytočné tuky. A jeden z efektívnych tréningov vám prinášame práve teraz.

Tradičný silový tréning je veľmi dobré miesto na začiatok, hlavne, ak ho doplníte o kardiovaskuláne tréningy. Ak však nemáte dostatok času, na to, aby ste ich zmestili do svojho harmonogramu, potom môžete oba tréningy spojiť do jedného a ušetriť tak kopu času.

Napríklad tento tréningy si nevyžaduje viac ako 30 minút každý druhý deň, tri- až štyrikrát do týždňa. Precvičíte ním celé telo, posilnite si svaly, zlepšíte si kondíciu a spálite cenné kalórie, čím si pomôžete pri chudnutí.

Aby sa všetko toto do seba stmelilo, musíte byť pripravení na to, že budete cvičiť s minimálnymi prestávkami. Ak nemáte dostatočnú kondíciu, bude to pre vás ako za trest. Postupne sa však do toho dostanete a budete žať výsledky.

Článok pokračuje pod reklamou

Pred štartom tohto tréningy sa dôkladne zahrejte – ľahko aeróbnou aktivitou a dynamickým strečingom. Následne si pripravte pár jednoručných činiek – ženy s váhou 4-8 kilogramov, muži 8-10 kilogramov.

Samotný tréning je zložený z dvoch fáz. Prvá fáza je o sile. Postupne vykonajte predpísané cviky jeden po druhom bez prestávky a po poslednom cviku si na niekoľko sekúnd vydýchnite a zopakujte celú sekvenciu ešte trikrát. Po absolvovaní štyroch kôl si dajte prestávku na dve minúty a prejdite na druhú fázu.

V druhej fáze už sa budeme viac orientovať na budovanie kondície a spaľovanie tukov. Opäť absolvujete štyri kolá cvikov, pričom medzi cvikmi a kolami bude minimálny až žiaden oddych. Samozrejme, počúvajte svoje telo a ak pauzu skutočne potrebujete, doprajte si ju.

Konkrétne cviky pre obe fázy aj s opakovaniami uvádzame v tabuľke:

Fáza 1
Cvik Opakovania
Kľuky 10
Drepy s výskokom 15
Upažovanie s jednoručkami 10
Wall sit s výponmi 20
Cviky vykonávajte kruhovým spôsobom. Absolvujte spolu 4 kolá. Po poslednom si dajte 2 minúty prestávku.

Fáza 2
Cvik Opakovania
Šprint (na bežeckom páse, rotopede...) 20-30 sekúnd
Horolezec (moutain climber) 15 každou nohou
Vysoké kolená 15
Žabiak (frogger) 10
Cviky vykonávajte kruhovým spôsobom. Absolvujte spolu 4 kolá. Po docvičení si svaly ponaťahujte.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist