InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning fitness modelky (17. časť) – Lauren Simpson a chrbát s ramenami

09. novembra 2022

Už od mladosti sa venovala rôznym druhom športu. Chvíľu jej to trvalo, ale nakoniec u nej vzplanula aj vášeň pre posilňovanie. Jednou z výstavných partií Lauren Simpson sú ramená, a preto sa pozrieme na to, ako ich precvičuje v kombinácii s tréningom chrbta.

Populárna Austrálčanka začala s cvičením ako podvyživená a trpiaca úzkosťami z kancelárskej práce. Nakoniec si dala s pomocou fitness do poriadku aj duševné zdravie a v súčasnosti ide o jednu z najpôvabnejších profesionálok v rámci kategórie bikini.

Simpson precvičuje chrbát a ramená dvakrát do týždňa, v utorok a v sobotu. Týždenný split dopĺňajú tréning nôh v pondelok, tréning sedacích svalov a hamstringov v stredu, tréning hrudníka rúk vo štvrtok a tréning stehien a lýtok v piatok. V nedeľu je na pláne aktívna regenerácia, zvyčajne prechádzka.

Článok pokračuje pod reklamou


Utorkový tréning chrbta a ramien začína tlakmi s veľkou činkou v sede, ktoré sa robia v šiestich sériách po 6 až 8 opakovaní. Po nich prichádzajú na rad cviky na chrbát – zhyby s paralelným úchopom, pri ktorom dlane rúk smerujú k sebe, a príťahy hornej kladky k hrudníku so širokým úchopom V prípade prvého cviku urobíte 4 až 6 opakovaní, druhého 12 až 15. Na záver ešte prídu dva cviky na ramená – Arnoldove tlaky v štyroch sériách po 4 až 6 opakovaní a upažovanie s jednoručkami na šikmej lavičke v štyroch sériách po 12 až 15 opakovaní.

Sobotný tréning začína precvičovaním ramien tlakmi v stoji s veľkou obojručnou činkou, ktoré sa robia v šiestich sériách po 6 až 8 opakovaní. Ramená sa precvičujú opäť aj záverečnými dvoma cvikmi, ale ešte pred ich príchodom prichádza na rad chrbát. Tentoraz sú prvým cvikom na chrbtové svalstvo staromódne, ale efektívne zhyby. Stačia štyri série so šiestimi až ôsmimi opakovaniami. Po nich nasleduje sťahovanie hornej kladky s paralelným úchopom. Predpísané sú štyri série po 12 až 15 opakovaní. Na konci sa vraciame k ramenám, ktoré precvičíme s upažovaním s jednoručkami v sede a upažovaním s jednoručkami v predklone. Oba cviky vykonáme v štyroch sériách, prvý po 6 až 8 opakovaní, druhý po 12 až 15.

Utorkový tréning chrbta a ramien
Cvik Série Opakovania
Tlaky v sede s veľkou činkou 6 6-8
Zhyby s paralelným úchopom 4 4-6
Príťahy hornej kladky k hrudníku 4 12-15
Arnoldove tlaky 4 4-6
Upažovanie na šikmej lavičke 4 12-15

Sobotný tréning chrbta a ramien
Cvik Série Opakovania
Tlaky v stoji s veľkou činkou 6 6-8
Zhyby 4 6-8
Príťahy hornej kladky s paralelným úchopom 4 12-15
Upažovanie s jednoručkami v sede 4 6-8
Upažovanie v predklone 4 12-15Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist