SlovakFitness.sk

Tréning 09. 07. 2018

Tri nevyužívané tipy k väčším rukám

ikonka
Nie je tajomstvom, že väčšina mužov je posadnutá tým ako dosiahnuť pekný hrudník a masívne ruky, ktoré by sa vynímali v krátkom rukáve. Ak chcete svoju snahu zefektívniť, mali by ste sa naučiť využívať tri techniky, ktoré pravdepodobne teraz nerobíte.

1. Sústreďte sa na viackĺbové cviky

Je najpravdepodobnejšie, že z týchto troch tipov môžete už teraz robiť práve tento. Napriek tomu sa mu budeme venovať, pretože je väčšina cvičencov stále považuje za kľúč k väčším bicepsom práve variácie bicepsových zdvihov. Hoci majú svoje miesto v tréningu, mali by ste sa zamerať na ťažké viackĺbové cviky, ktoré síce primárne precvičujú iné partie, no efektívne zaťažujú aj biceps či triceps. Pre biceps sa hodia zhyby alebo príťahy kladky podhmatom, pre triceps zase tlaky s veľkou činkou, ideálne s úzkym úchopom.

2. Precvičujte slabé pomocné svaly

Malé, na prvý pohľad nepodstatné svaly sa zapájajú do cvikov viac ako si mnohí myslia. Tak ako potrebujete zvýšiť silu bicepsu a tricepsu, aby ste mohli zlepšiť váš benčpres, takisto potrebujete precvičovať menšie svaly, aby ste akcelerovali pokrok vašich rúk. Ich ignorovaním prichádzate o stabilizáciu a podporu, ktorou sa pripravujete o svalový potenciál. Napríklad, ak máte slabé predlaktia, neudržíte tak dlho ťažkú činku v ruke, aby ste urobili dostatočný počet opakovaní na biceps. Pri rukách sú najpodstatnejšie práve predlaktia, no svoj prínos so sebou nesú aj silnejšie trapézy, deltoidy či manžeta rotátora ramena.

3. Prepojte myseľ so svalom

Prepojenie mysle a svalov pomáha počas tréningu sústrediť sa na precvičovaný sval a to pomáha k maximalizácii výsledkov. O toto sústredenie však pri rukách často prichádzate, pretože počas ich tréningu nedvíhate také ťažké činky ako pri drepoch, tlakoch či príťahoch. Pri každom opakovaní by ste sa však aj pri rukách mali sústrediť na naťahovanie i kontrakciu precvičovaného svalu. Takisto, pár sekúnd pred vykonaním cviku myslite na to, ako ho budete vykonávať. Pravidelným opakovaním si osvojíte túto maličkosť, ktorá vám však v konečnom dôsledku dokáže značne pomôcť.

Článok bol pôvodne vydaný: 16.09.2013.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
sest-mytov-o-treningu-brucha-ktorym-musite-prestat-veritŠesť mýtov o tréningu brucha, ktorým musíte prestať veriťtrening-so-svihadlom-ktory-vas-bude-bavitTréning so švihadlom, ktorý vás bude baviťvas-trening-vas-moze-zabit-akoVáš tréning vás môže zabiť. Ako? styri-tvrdenia-o-drepoch-ktore-su-len-mytmiŠtyri tvrdenia o drepoch, ktoré sú len mýtmi preco-by-mali-dat-sancu-joge-aj-chlapiPrečo by mali dať šancu joge aj chlapi?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist