Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Zdravie 14. 12. 2018

Sedem dôvodov, prečo skutočne potrebujete vitamín D

ikonka
Veľa ľudí v dnešnej spoločnosti nemá dostatok vitamínu D, a to najmä v zime, keď ráno vstávajú za tmy, presunú sa do práce a následne sa domov vracajú možno tiež až za šera. Je pritom dôležité, aby sme tento vitamín prijímali v dostatočnej miere.

Ak ho chcete prijímať dosť 365 dní v roku, je dôležité vystaviť sa v ideálnom prípade každý deň slnečnému žiareniu, ktoré je najlepším zdrojom tohto vitamínu. A prečo je vlastne pre vás taký dôležitý?

1. Zlepšuje celkové zdravie - každodenný príjem vitamínu D zlepšuje vašu obranyschopnosť pred nádchou, chrípku či inými ochoreniami. U ľudí s nedostatkom vitamínu D je aj vyššia pravdepodobnosť vzniku infekcií.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Prospieva vášmu mozgu - cítite sa duševne horšie a máte problémy s pamäťou? Potom môže byť dôvodom aj nedostatok vitamínu D. Ten totiž vplýva aj na spracovanie informácií, pamäť a koncentráciu.

3. Vedie k chudnutiu - ak sa snažíte schudnúť, vedzte, že celý proces je efektívnejší u ľudí, ktorí majú dostatok vitamínu D. Jedna štúdia zistila, že ľudia ktorí pili pomarančový džús obohatený o vápnik a vitamín D, mali nakoniec väčší úbytok tukov v oblasti brucha ako tí, ktorí pili obyčajný pomarančový džús.

4. Prospieva vlasom - každý chlap chce mať hlavu plnú vlasov až do staroby. Nie každému sa to podarí. A vedci zistili, že jedným z dôvodom môže byť aj nedostatok vitamínu D, ktorý má schopnosť obnovovať receptory vo vlasových vačkoch.

5. Posilňuje zuby - ak chcete mať pekný úsmev, musíte sa uistiť, že prijímate dostatok vitamínu D. Jeho nedostatok totiž spôsobuje oslabovanie zubnej skloviny, čo môže viesť k oslabeniu zubov i k zvýšeniu ich kazovosti.

6. Posilňuje srdce - ľudia s najnižšou hladinou vitamínu D majú o 81 % zvýšené riziko smrti z dôvodu srdcovej choroby a o 64 % vyššie riziko infarktu. Vitamín D má teda pozitívny vplyv aj na vás srdcovocievny systém.

7. Znižuje riziko rakoviny - bez ohľadu na druh rakoviny, väčšina pacientov má spoločné to, že im chýba vitamín D. Vzhľadom na tento fakt je zrejmé, že by ste sa mali snažiť o to, aby ste mali dostatok tohto vitamínu a takisto, že nepodceníte preventívne opatrenia.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist