SlovakFitness.sk

Zdravie 14. 12. 2018

Sedem dôvodov, prečo skutočne potrebujete vitamín D

ikonka
Veľa ľudí v dnešnej spoločnosti nemá dostatok vitamínu D, a to najmä v zime, keď ráno vstávajú za tmy, presunú sa do práce a následne sa domov vracajú možno tiež až za šera. Je pritom dôležité, aby sme tento vitamín prijímali v dostatočnej miere.

Ak ho chcete prijímať dosť 365 dní v roku, je dôležité vystaviť sa v ideálnom prípade každý deň slnečnému žiareniu, ktoré je najlepším zdrojom tohto vitamínu. A prečo je vlastne pre vás taký dôležitý?

1. Zlepšuje celkové zdravie - každodenný príjem vitamínu D zlepšuje vašu obranyschopnosť pred nádchou, chrípku či inými ochoreniami. U ľudí s nedostatkom vitamínu D je aj vyššia pravdepodobnosť vzniku infekcií.

2. Prospieva vášmu mozgu - cítite sa duševne horšie a máte problémy s pamäťou? Potom môže byť dôvodom aj nedostatok vitamínu D. Ten totiž vplýva aj na spracovanie informácií, pamäť a koncentráciu.

3. Vedie k chudnutiu - ak sa snažíte schudnúť, vedzte, že celý proces je efektívnejší u ľudí, ktorí majú dostatok vitamínu D. Jedna štúdia zistila, že ľudia ktorí pili pomarančový džús obohatený o vápnik a vitamín D, mali nakoniec väčší úbytok tukov v oblasti brucha ako tí, ktorí pili obyčajný pomarančový džús.

4. Prospieva vlasom - každý chlap chce mať hlavu plnú vlasov až do staroby. Nie každému sa to podarí. A vedci zistili, že jedným z dôvodom môže byť aj nedostatok vitamínu D, ktorý má schopnosť obnovovať receptory vo vlasových vačkoch.

5. Posilňuje zuby - ak chcete mať pekný úsmev, musíte sa uistiť, že prijímate dostatok vitamínu D. Jeho nedostatok totiž spôsobuje oslabovanie zubnej skloviny, čo môže viesť k oslabeniu zubov i k zvýšeniu ich kazovosti.

6. Posilňuje srdce - ľudia s najnižšou hladinou vitamínu D majú o 81 % zvýšené riziko smrti z dôvodu srdcovej choroby a o 64 % vyššie riziko infarktu. Vitamín D má teda pozitívny vplyv aj na vás srdcovocievny systém.

7. Znižuje riziko rakoviny - bez ohľadu na druh rakoviny, väčšina pacientov má spoločné to, že im chýba vitamín D. Vzhľadom na tento fakt je zrejmé, že by ste sa mali snažiť o to, aby ste mali dostatok tohto vitamínu a takisto, že nepodceníte preventívne opatrenia.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
osem-casti-tela-ktore-si-dostatocne-neumyvameOsem častí tela, ktoré si dostatočne neumývamenajpopularnejsie-clanky-roka-2018-o-zdraviNajpopulárnejšie články roka 2018 o zdravítrapi-vas-napatie-a-uzkost-tieto-prirodne-lieciva-vas-upokojaTrápi vás napätie a úzkosť? Tieto prírodné liečivá vás upokoja mate-suche-oci-netrapi-vas-nahodou-sjogrenov-syndromMáte suché oči? Netrápi vás náhodou Sjögrenov syndróm? zvyky-ktore-najviac-ohrozuju-vase-dusevne-zdravieZvyky, ktoré najviac ohrozujú vaše duševné zdravie
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist