Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Štyri dôvody, prečo na vás suplementy nefungujú

21. 07. 2021
ikonka
Budovanie svalov je proces, ktorý sa neodohráva len v posilňovni. Je to aj o výžive a myslení. Často si snahu získať svaly uľahčujeme formou doplnkov výživy a nič zlé na tom nie je. Ak však patríte k skupine, ktorá aj napriek suplementácie nedosahuje výsledky, nehádžte flintu do žita.

Suplementy prichádzajú v rôznych formách, ide o gainery, proteíny, kreatíny, aminokyseliny, spaľovače tukov a podobne. Mnoho ľuďom pomáhajú, mnohí sú spokojný aj napriek tomu, že nedosiahnu plný potenciál. Iní sú však sklamaní, že práve u nich nefungujú. Existuje však niekoľko dôvodov, prečo vám neprinášajú výsledky.

1. Užívate ich nesprávne

Suplementy by ste mali užívať podľa odporúčaného dávkovania, pretože ak ho nedodržujete, ľahko môžete znížiť ich efektivitu. Nesprávny výber môže byť tiež problémom. Suplementov je veľa a každý je zameraný na niečo iné. Ak teda chcete nabrať svaly, vyhýbajte sa doplnkom, ktoré stimulujú metabolizmus alebo potláčajú apetít. Platí to aj opačne. Jednoducho – nevyberajte si doplnky s protichodnými účinkami.

2. Nesnažíte sa dostatočne

Suplementy sú len doplnkami výživy. Doplnkami. Neznamená to, že ak ich užívate, môžete poľaviť v tréningu. Umožňujú dosiahnuť rýchlejšie výsledky, ale len vtedy, ak je vaša snaha dostatočná. Ak budete užívať proteíny a cvičiť desať minút každý druhý deň, nečudujte sa, že svaly nerastú alebo namiesto nich pribúdajú tuky.

Článok pokračuje pod reklamou


3. Beriete ich za zázračné tabletky

Toto večný je problém začiatočníkov a neznalých – suplementy berú za zázračné tabletky, ktoré urobia všetko za nich. Nie ste vo filme, aby ste sa prekrútili v čase dopredu a dosiahli želaný výsledok rýchlo. Nepreceňujte doplnky a nebuďte sklamaní, ak sa z vás behom mesiaca nestane Arnold Schwarzenegger. Neverte reklamám a pristupujte k suplementom s trpezlivosťou a rozumom.

4. Nemáte dobrú výživu

Efekt suplementov často záleží aj od toho, v akom stave je vaša výživa. Ak je perfektná, efekt bude maximálny a dajú sa dosahovať skutočne pozoruhodné výsledky. Ak je priemerná, aj ich účinok bude priemerný. Ak je zlá, nemôžete čakať nič iné ako zlé účinky. To však neznamená, že je chyba v suplemente. Ak chcete budovať svaly, musíte prijať zo stravy kvalitné živiny v dostatočnom množstve. Ak chudnete, musíte niektoré potraviny vyradiť a prijímať menej energie ako vynaložíte na fyzickú aktivitu. Suplementy nenahrádzajú jedlo, len pomáhajú urýchľovať výsledky.

18.06.2014.
Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist