InstagramFacebookYoutube
Tréning

Päť skvelých spôsobov, ako sa vrátiť späť k tréningu

31. augusta 2015
Päť skvelých spôsobov, ako sa vrátiť späť k tréningu
Dali ste si pauzu od pravidelného cvičenia? Vypli ste, aby ste si užili leto, museli ste čas venovať pracovnému projektu alebo cvičeniu bránili zdravotné problémy? Ak prišiel ten čas, že už ste opäť pripravení vrátiť sa k tréningovému režimu, tento článok je vhodný práve pre vás.

Nemusíte sa obávať opätovného návratu do „fitness kolotoča“. Ak ste vypadli z tempa, stačí ak pri návrate dodržíte nasledovné tipy:

1. ZAČNITE POMALY
Ak si myslíte, že môžete opäť začať tam, kde ste prestali, tak sa mýlite. Iba tým zvyšujete pravdepodobnosť, že fyzicky a mentálne vyhoríte alebo si ublížite. Začať musíte pozvoľna. Robiť malé zmeny v tréningu i vo výžive. Robte malé realistické zmeny a skôr ako sa nazdáte, budete opäť rozbehnutí.

Článok pokračuje pod reklamou


2. PRIPRAVTE SI JEDLÁ DOPREDU
Ak vám trvá príprava jedla, ktoré je zdravé a prospeje vašim cieľom, dlho, jedným z najlepších trikov je pripraviť si ho dopredu. Urobte si viac porcií daného jedla, zamrazte si ich a v daný deň si ich len vyberiete a zohrejete. Ušetríte čas, energiu i peniaze.

3. ZALOŽTE SI TRÉNINGOVÝ DENNÍK
Na začiatku si stanovte cieľ a sledujte, ako sa k nemu približujete. Založte si tréningový denník, kde si zaznačujte vaše pokroky i zloženie tréningov. Zapíšte si tam aj svoje ciele, aby ste sa k nim mohli vrátiť pri horších časoch. Pomáha tiež, keď si cieľ odôvodníte tým, prečo ho vlastne chcete dosiahnuť. Zapisovanie tréningov má zase ten význam, že sa vďaka tomu budete posúvať ďalej a ďalej.

4. DRŽTE SA JEDNÉHO PRÍSTUPU
Každý tréningový prístup funguje, no podmienkou je trpezlivosť a disciplína. Ak vydržíte pri jednom prístupe, prinesie časom svoje ovocie. Nemôžete však každú chvíľu skákať od jedného k druhému. Vyberte si prístup, ktorý môžete udržať dlhodobo – rozumné množstvo tréningov a rozumná diéta vo vašich reálnych medziach.

5. NÁJDITE SI TRÉNINGOVÉHO PARTNERA
Ak cvičíte sami, je pravdepodobné, že prídu obdobia, kedy sa budete cítiť bez motivácie. Práve vtedy by sa hodila osoba, ktorá by vás popohnala. Nájdite si tréningového partnera, s ktorým sa môžete tlačiť navzájom dopredu. Dlhšie vďaka tomu aj zotrváte pri cvičení.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist