Nemusíte sa obávať opätovného návratu do „fitness kolotoča“. Ak ste vypadli z tempa, stačí ak pri návrate dodržíte nasledovné tipy:
1. ZAČNITE POMALY
Ak si myslíte, že môžete opäť začať tam, kde ste prestali, tak sa mýlite. Iba tým zvyšujete pravdepodobnosť, že fyzicky a mentálne vyhoríte alebo si ublížite. Začať musíte pozvoľna. Robiť malé zmeny v tréningu i vo výžive. Robte malé realistické zmeny a skôr ako sa nazdáte, budete opäť rozbehnutí.
2. PRIPRAVTE SI JEDLÁ DOPREDU
Ak vám trvá príprava jedla, ktoré je zdravé a prospeje vašim cieľom, dlho, jedným z najlepších trikov je pripraviť si ho dopredu. Urobte si viac porcií daného jedla, zamrazte si ich a v daný deň si ich len vyberiete a zohrejete. Ušetríte čas, energiu i peniaze.
3. ZALOŽTE SI TRÉNINGOVÝ DENNÍK
Na začiatku si stanovte cieľ a sledujte, ako sa k nemu približujete. Založte si tréningový denník, kde si zaznačujte vaše pokroky i zloženie tréningov. Zapíšte si tam aj svoje ciele, aby ste sa k nim mohli vrátiť pri horších časoch. Pomáha tiež, keď si cieľ odôvodníte tým, prečo ho vlastne chcete dosiahnuť. Zapisovanie tréningov má zase ten význam, že sa vďaka tomu budete posúvať ďalej a ďalej.
4. DRŽTE SA JEDNÉHO PRÍSTUPU
Každý tréningový prístup funguje, no podmienkou je trpezlivosť a disciplína. Ak vydržíte pri jednom prístupe, prinesie časom svoje ovocie. Nemôžete však každú chvíľu skákať od jedného k druhému. Vyberte si prístup, ktorý môžete udržať dlhodobo – rozumné množstvo tréningov a rozumná diéta vo vašich reálnych medziach.
5. NÁJDITE SI TRÉNINGOVÉHO PARTNERA
Ak cvičíte sami, je pravdepodobné, že prídu obdobia, kedy sa budete cítiť bez motivácie. Práve vtedy by sa hodila osoba, ktorá by vás popohnala. Nájdite si tréningového partnera, s ktorým sa môžete tlačiť navzájom dopredu. Dlhšie vďaka tomu aj zotrváte pri cvičení.
Čítať ďalší článok:
Warren vyhral v Atlantic City, Havlík sa na Olympiu nekvalifikoval Zdieľať na Facebooku