Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Kulturistika 18. 11. 2015

Tréning kulturistu VII. - Shawn Rhoden a jeho tréning rúk

ikonka
Shawn Rhoden je americký kulturista pochádzajúci z Jamajky, ktorý z piatich štartov na Mr. Olympii pretavil štyri na finálovú účasť a tri na bronzovú pozíciu. A práve na jeho tréning sa dnes pozrieme. Konkrétne na to, ako trénuje ruky.

Ešte predtým, ako sa vrhne na ich „ničenie“, absolvuje desaťminútovú rýchlu chôdzu na bežeckom páse, ktorou sa zahrieva pred každým tréningom. Následne pristúpi ku kladke, aby odštartoval objemný tréning paží. Absolvuje počas neho 32 až 40 sérií!

Ako prvé prichádzajú na rad tricepsy, ale neznamená to, že by odcvičil najskôr tie a až potom prešiel na bicepsy. On partie strieda. Raz urobí cvik na triceps a raz na biceps. V každej sérii sa snaží urobiť osem až dvanásť opakovaní (prioritne mieri za 12 opakovaniami), pričom aj série ponecháva v rovnakom rozsahu – štyri až päť.

Tréning začína stlačovaním kladky s lanom, potom prejde k bicepsovým zdvihom v stoji. Ďalším párom cvikov sú francúzske tlaky s EZ tyčou a bicepsové zdvihy na stroji Hammer Strength. Druhú polovicu tréningovej jednotky zaháji extenziami jednou rukou za hlavou a prejde na bicepsové zdvihy na spodnej kladke. Na záver zopakuje extenzie jednou rukou, ale na kladke. Tréning zakončí koncentrovanými bicepsovými zdvihmi.

Rhoden kladie pri tréningu dôraz na variabilitu cvikov a veľký tréningový objem. Príliš sa neženie za veľkými váhami, pretože ako tvrdí, na pódiu rozhodcom neukazuje to, akú veľkú záťaž dokáže udvihnúť. Váhy počas priebehu jedného cviku zvyšuje len občasne. Ruky, ako aj každú inú svalovú skupinu, trénuje raz týždenne.

Tréning rúk Shawna Rhodena
Cvik Série Opakovania
Tricepsové stlačovanie kladky s lanom 4-5 8-12
Bicepsové zdvihy (s EZ tyčou) 4-5 8-12
Francúzske tlaky s EZ tyčou 4-5 8-12
Bicepsové zdvihy na stroji Hammer Strength 4-5 8-12
Extenzie jednou rukou za hlavou 4-5 8-12
Bicepsové zdvihy na spodnej kladke 4-5 8-12
Extenzie jednou rukou na klaske 4-5 8-12
Koncentrované bicepsové zdvihy 4-5 8-12

zdroj: flex online


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist