SlovakFitness.sk

Tréning 07. 03. 2016

Trénujte bez posilňovne. Pozrite si tieto dva tréningy na rozvoj svalov

ikonka
Pomaly sa približuje leto a obdobie, kedy sa budeme snažiť tráviť viac času na čerstvom vzduchu. A prečo si pod holým nebom aj nezacvičiť? Prinášame vám dva tréningy z dielne Muscle&Performance, ktorými precvičíte celé telo bez nutnosti využitia posilňovne.

Cvičenie vonku je skvelé. Môžete počas neho prijímať vitamín D, nasávať čerstvý vzduch a vyvetrať si svoju myseľ. Skvelá scenéria spôsobí, že sa vám bude ľahšie cvičiť a viac si užite túto chvíľku. A cvičiť sa vonku dá aj efektívne.

Tréning zameraný na hornú časť tela

Tento tréning pozostáva z variácii kľukov a zhybov. Ideálne budete vo svojom okolí potrebovať lavičku a preliezku alebo konár, ktoré môžu suplovať hrazdu.

Tréning začnete troma sériami plyometrických kľukov, pri ktorých budete mať ruky na lavičke a pri pohybe hore sa odrazíte tak, že nohy budú stále v kontakte so zemou, ale ruky a horná časť tela budú vo vzduchu. Po každej sérii odpočívajte len 30 sekúnd. Následne príde na rad päť supersérií kľukov a zhybov, medzi ktorými oddychujete 60 sekúnd. Počas nich urobíte po päť opakovaní z každého cviku, pričom sa ich snažíte vykonávať veľmi pomaly - kľuk 10 sekúnd, zhyb 5 sekúnd. Nakoniec príde po jednej sérii kľukov a zhybov na čas. V priebehu dvoch minút sa ich pokúsite urobiť čo najviac.

Tréning hornej časti tela
Cvik Série Opakovania
Plyometrické kľuky 3 5
Superséria:
10-sekundové kľuky 5 5
5-sekundové zhyby 5 5
Kľuky 1 čo najviac v priebehu 2 min.
Zhyby 1 čo najviac v priebehu 2 min.

Tréning zameraný na dolnú časť tela

Dolnú časť tela precvičíme šiestimi cvikmi s využitím vlastnej váhy tela. Tento tréning pomôže vybudovať silnejšie nohy, pomôže vylepšiť vašu kondíciu i spáliť nadbytočné tuky. Cviky robíme v supersériách tak, že po prvej oddychujeme 60 sekúnd a prejdeme na druhú. Po nej príde opäť minútová pauza a nakoniec príde tretie superséria. Po nej si oddýchneme tri minúty a celý cyklus zopakujeme ešte dva až štyrikrát.

Tréning dolnej časti tela
Cvik Série Opakovania
Superséria:
Drepy s výskokom 3-5 15
Drepy s váhou tela 3-5 30
Superséria:
Výpady s výskokom, striedavo 3-5 10
Výpady 3-5 10
Superséria:
Rýchlokorčuliar 3-5 10
Výpady do strán 3-5 10

Pochopiteľne, ak počasie nevyjde vo váš prospech, tak tréning môžete aplikovať aj doma. Nemusíte míňať peniaze za posilňovňu, ale aj v nej sa dá samozrejme odcvičiť. Je teda vhodný aj pre tých, ktorí hľadajú len nejakú zmenu, nejaký nový smer.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
tuto-zakladnu-vec-pred-treningom-zrejme-nerobiteTúto základnú vec pred tréningom zrejme nerobíteupazovanie-s-jednoruckami-preco-a-ako-robit-tento-cvikUpažovanie s jednoručkami – prečo a ako robiť tento cvik? desat-strategii-budovania-sily-ktore-nikdy-nezostarnuDesať stratégií budovania sily, ktoré nikdy nezostarnú10-tyzdnov-ktore-vam-prinesu-svalovu-hmotu-i-silu10 týždňov, ktoré vám prinesú svalovú hmotu i silu ako-sa-zotavit-z-treningu-efektivnejsieAko sa zotaviť z tréningu efektívnejšie?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist