SlovakFitness.sk

Motivácia 05. 02. 2017

Päť motivačných tipov pre ľudí snažiacich sa schudnúť

ikonka
Skutočná motivácia k chudnutiu väčšinou začína až vtedy, keď ste motivovaní zlepšiť si aj iné oblasti svojho života. Ak máte neporiadok v nich, je ťažké dodržiavať tréning, výživové plány a dosiahnuť svoj vytúžený cieľ.

Mať správny typ motivácie pomáha. Vedie vás k tomu, že dodržiavate výživový plán a na tréningoch sa snažíte podávať maximálne výkony. Dôležité je maž aj trpezlivosť. S ňou a nasledujúcimi tipmi môžete zájsť ďaleko:

1. Stanovte si ambiciózne ciele
Mnoho ľudí sa bojí stanovovať si ciele, pretože sa boja, že ich nedosiahnu. Keď sa k tomu napokon odhodlajú, stanovujú si malé ciele, ktorými nenapĺňajú svoj potenciál. Stanovte si ciele, ktoré budú ambiciózne. Ciele, ktoré pred vás postavia výzvu.

2. Nepreháňajte to s očakávaniami
Nie je dobré stanoviť si ani príliš veľké ciele, ktoré nie sú reálne dosiahnuteľné. Očakávania musíte upraviť realite. Nie všetci ľudia majú genetickú výbavu na to, aby mali veľké svaly a vyrysované brucho. Neporovnávajte sa a očakávajte od seba len to, aby ste boli čo možno najlepšou verziou samého seba.

3. Nevzdávajte sa, keď to nejde
Mnoho ľudí chudnutie vzdá, keď sa po nejakej dobe nedostavujú želané pokroky. Dôležitá je však trpezlivosť. Nič nepríde zo dňa na deň. Nehovorte, že ste skúsili všetko a máte dôvod na ukončenie snahy. Je ľahké vzdať sa. Ukážte svoj charakter a bojujte za svoj cieľ.

4. Zlepšujte primárne svoje zdravie
Chudnutie nie je len o tom, aby ste krajšie vyzerali. Väčšina ľudí chce schudnúť práve preto. Vy však musíte zmeniť myslenie a zamerať sa na to, že chudnutie je primárne o tom, aby ste si zlepšili zdravie a lepšie v živote fungovali.

5. Prijmite realitu takú, aká je
Priznajte si, že nemôžete byť dokonalí. Ak aj padnete na kolená, prijmite zlyhanie a postavte sa znova na nohy. Pravidelné a rozumné cvičenie doplnené o zdravé stravovanie vám nakoniec prinesú zdravé, vypracované telo. Len musíte byť ochotní neustále vstavať na nohy a trpezlivo ísť za svojím.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-20-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (20. týždeň 2018)pat-veci-ktore-zastavia-vase-chudnutiePäť vecí, ktoré zastavia vaše chudnutie uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-19-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (19. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-18-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (18. týždeň 2018)ako-sa-vyhnut-strate-zaujmu-o-pravidelne-cvicenieAko sa vyhnúť strate záujmu o pravidelné cvičenie?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist