SlovakFitness.sk

Zdravie 17. 03. 2017

Konflikty v práci sú zlé pre vaše zdravie. Čo je však ešte horšie?

ikonka
Dobrý balans medzi prácou a súkromným životom sa možno ťažké nadobúda, ale ďalšia štúdia potvrdila jeho význam na celkové zdravie človeka.

Pravdepodobne už viete, že konflikty medzi vašou prácou a osobným životom môžu zničiť vaše mentálne i fyzické zdravie. Nedávna štúdia Pennsylvánskej štátnej univerzity však tvrdí, že existuje ešte niečo horšie ako tieto konflikty – keď na nich lipnete.

Ak aj v práci máte nejaké problémy a prinesiete si ich aj domov, skutočným nebezpečenstvom je, keď na ne myslíte neustále dokola. Práve opakované myšlienky, ktoré dokážete zastaviť len s problémami alebo ich dokonca zastaviť neviete, majú na vás najnegatívnejší vplyv.

Ak je niečo súčasťou pracovného a zároveň aj osobného života, len ťažko sa osoba na dennej báze dostáva zo stresu. Vedci si tento predpoklad potvrdili analýzou 203 dospelých jedincov, s ktorými bývali pod jednou strechou ich romantickí partneri a/alebo deti.

Účastníci výskumu vypĺňali dotazník, v ktorom hodnotili rôzne aspekty svojho života, ako svoje životné uspokojenie, mieru únavy či svoj zdravotný stav. Vedci tiež hodnotili ich pozitívne a negatívne nálady a analyzovali zdravotnú históriu s dôrazom na 22 rôznych zdravotných problémov, vrátane cukrovky či mŕtvice.

Podstatnou časťou výskumu boli aj otázky, ako veľmi zasahuje práca do rodinného života a ako často rozmýšľajú o týchto konfliktoch doma.

Pre väčšinu zdravotných problémov dokázali vedci potvrdiť priamu súvislosť s nedostatočnou rovnováhou medzi pracovným a osobným životom. Ľudia, ktorých myšlienky sa konfliktami zaoberali častejšie, mali pritom výsledky horšie, či už išlo o zdravie alebo kvalitu života.

Záverom štúdie je, že konflikty medzi prácou a rodinou samé o sebe nespôsobujú ľuďom problémy. Problémom sa stanú až vtedy, ak o nich osoba rozmýšľa častejšie. Má to teda podobný efekt ako neustále obavy z budúcnosti, ktoré vedú k psychickým i fyzickým problémom.

Ak máte aj vy podobný problém, situáciu môžete uchopiť do vlastných rúk. Snažte sa naučiť žiť v prítomnosti a nemyslíte na to negatívne, čo sa stalo, alebo nemajte neopodstatnené obavy z toho, čo sa môže stať. Ak to nedokážete sami, obráťte sa na odborníka.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
sedem-sposobov-ako-sa-zbavit-stresu-ktore-sa-vam-mozu-vypomstitSedem spôsobov, ako sa zbaviť stresu, ktoré sa vám môžu vypomstiť 8-jedal-a-napojov-ktore-su-pre-zuby-horsie-ako-cukriky8 jedál a nápojov, ktoré sú pre zuby horšie ako cukríkyzapcha-ako-ju-riesit-a-ako-sa-jej-vyvarovatZápcha, ako ju riešiť a ako sa jej vyvarovať?6-strategii-ktore-vam-pomozu-bojovat-proti-akne6 stratégií, ktoré vám pomôžu bojovať proti aknézle-drzanie-tela-vas-ovplyvnuje-viac-ako-si-mysliteZlé držanie teľa vás ovplyvňuje viac, ako si myslíte
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist