Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 13. 04. 2017

Schudnite vďaka týmto tréningom na veslárskom trenažéri

ikonka
Ak aj vo vašej posilňovni nájdete veslársky trenažér, je možné, že bude zapadať prachom. Nejde totiž o to najpopulárnejšie cvičebné náčinie napriek tomu, že dokáže pomôcť vašej kondičke a dokáže vám pomôcť aj spáliť nadbytočné tuky.

Ak si osvojíte správnu techniku veslovania, získate bezpečný a efektívny spôsob, ako spáliť množstvo kalórií a posilniť si svaly, ktoré často nebývajú stimulované dostatočne a ktoré pomôžu vykompenzovať dlhé sedenie, ktoré je pre ľudí dnešnej doby typické.

Ak sa rozhodnete, že si zaslúži svoje miesto vo vašom tréningu alebo ho už využívate, možno sa vám zíde jeden z nasledujúcich tréningových rozpisov:

Mocné dvadsiatky

Série: 2
Opakovania: 8
Tempo: 20-24 záberov za minútu

Urobte 20 záberov tak rýchlo, ako dokážete, pričom si stále udržíte korektnú techniku prevedenia. Potom urobte desať veľmi ľahkých záberov. To je jedno opakovanie. V každej z dvoch sérií ich urobte osem. Medzi sériami neoddychujte dlhšie ako päť minút.

Minúta práce, minúta voľna

Série: 3
Opakovania: 5
Tempo: rastúce

Veslujte minútu s takou vervou, ako len dokážete. Následne jednu minútu veslujte s veľmi nízkou intenzitou. Toto predstavuje jedno opakovanie. Teraz ich urobte ešte štyri, pričom pri každom na tempe trochu pridajte. Po piatich opakovaniach máte za sebou jednu sériu. Dajte si prestávku 2-3 minúty a urobte ich ešte dve.

Tisícka

Série: 4
Oddych: 7 minút medzi každou sériou
Tempo: ľubovoľné

Cieľom tohto tréningu bude v každej sérii odveslovať 1000 metrov. Je dôležité robiť úplne zábery a s tempom to nepreháňať, aby ste vydržali bez straty správnej techniky absolvoval všetky štyri série. Nemôže byť však ani príliš voľné. Sami sa časom naučíte, aké tempo je vhodné.

Osemminútovka

Série: 3
Oddych: 5 minút medzi sériami
Tempo: 24, 26, 28

Stredne dlhý časový úsek bude charakteristický zvyšovaním počtu záberov. V každej z troch osemminútoviek polovicu času veslujte tempom 24 záberov za minútu. Ďalšie dve minúty zvýšite tempo na 26 záberov a posledné dve minúty budete veslovať v tempe 28 záberov za minútu. Dlhšia prestávka zaistí, že zvládnete v každej sérii cvičiť čo najefektívnejšie.

Pätnásťminútovka

Série: 3
Oddych: 3 minúty medzi každou sériou
Tempo: 20, 22, 24

Tento tréning bude na objem náročnejší, pretože cvičiť budete dokopy 45 minút. Každú 15-minútovú sériu si rozdeľte na tri päťminútové úseky. V prvom budete robiť 20 záberov za minútu, v druhej 22 a v treťom 24. Po každej sérii oddychujte tri minúty.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist