SlovakFitness.sk

Suplementy 07. 06. 2017

Suplementy, ktoré potláčajú chuť do jedla

ikonka
Zníženie kalorického príjmu je dôležité, ak sa snažíme schudnúť. Môže to však vyvolať aj stimuláciu grelínu, hormónu, ktorý podporuje chuť do jedla. Existujú však doplnky výživy, ktoré váš apetít potláčajú. Pár z nich vám teraz predstavíme.

Ak chcete podporiť proces chudnutia a znížiť chuť do jedla, ktorá vám znepríjemňuje vašu snahu, mohli by ste siahnuť aj po týchto doplnkoch:

SRVÁTKOVÝ A KAZEINOVÝ PROTEÍN
Bielkoviny sú známe tým, že dokážu človeka nasýtiť. Pomáhajú k tomu aj vo forme suplementov. Už v roku 2006 vedci zistili, že ľudia s nadváhou, ktorí konzumovali srvátkový a kazeinový proteín vo forme nápoja zažili zvýšenie cholecystokinínu, hormónu, ktorý chuť do jedla znižuje. Srvátkový proteín tiež pomáha budovať svaly, čím zrýchľuje metabolizmus človeka.

RYBÍ OLEJ
Robí olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, DHA a EPA, ktoré podľa vedeckých štúdií pomáhajú redukovať chuť do jedla u ľudí s nadváhou alebo obezitou. Okrem tohto efektu je tu však ešte ďalší, ktorý pomáha s chudnutím. Rybí olej pomáha efektívnejšie odbúravať tukové bunky a bráni ukladaniu nových.

GLUCOMANNAN A PSYLLIUM HUSK
Výskumy v Španielsku prišli na to, že ľudia, ktorí užívali 1 gram glucomannanu a 3 gramy psyllium husk dvakrát denne po 16 týždňoch, spálili viac tukov ako ľudia v kontrolnej skupine, ktorí užívali len placebo. Psyllium husk obsahuje veľa vlákniny, ktorá zvyšuje pocit nasýtenia a znižuje chuť do jedla.

5-HTP
Tento doplnok nie je až taký rozšírený, ale bez problémov sa dá zakúpiť aj na Slovensku. Vedci už v roku 1998 pritom zistili, že 5-hydroxytryptofan dramaticky znižuje chuť do jedla. Subjekty výskumu ho užívali dva týždne v 750mg dávkach. Tento doplnok tiež podporuje kvalitu spánku a znižuje stres, čo je tiež dôležité pri chudnutí.

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
vsetko-o-davkovani-kreatinuVšetko o dávkovaní kreatínu ukoncite-den-spravne-pomoze-k-tomu-aj-kazeinUkončite deň správne. Pomôže k tomu aj kazeínco-musite-vediet-o-latke-s-nazvom-teakrin-je-ako-lepsi-kofeinČo musíte vedieť o látke s názvom teakrín? Je ako lepší kofeín styri-bezne-spalovace-tukov-ktore-nemaju-stimulacny-ucinokŠtyri bežné spaľovače tukov, ktoré nemajú stimulačný účinok10-dovodov-preco-potrebujete-kreatin10 dôvodov, prečo potrebujete kreatín
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist