SlovakFitness.sk

Motivácia 11. 06. 2017

Tipy, ktoré vám pomôžu bojovať proti vynechávaniu tréningov

ikonka
Je jedno, či je vaším cieľom budovanie svalov alebo spaľovanie tukov. Ak chcete byť v jednom či druhom úspešní, musíte trénovať s konzistenciou.

Ak nebudete trénovať pravidelne a budete často vynechávať svoje tréningové jednotky, je jasné, že nedosiahnete výsledky, po ktorých túžite. Ako však zastaviť toto vynechávanie tréningov a udržať sa na ceste za úspechom? Tu je pár trikov, ktoré vám pomôžu:

1. Založte si tréningový denník a vytvorte si plán
Čím skôr si tento zvyk osvojíte, tým lepšie. Založte si tréningový denník, do ktorého si budete zaznamenávať vaše tréningy i pokroky. Na začiatku si napíšte svoj cieľ a tréningový plán, ktorý vás dovedie k jeho naplneniu. Bez neho ani len netrénujte. Pri zaznamenávaní údajov buďte úprimní a pravidelne si ich analyzujte. Bude vás to motivovať a ukáže vám to, že poctivou konzistentnou prácou robíte najväčšie pokroky.

2. Vytvorte si vhodné prostredie
Aké je to vhodné prostredie, ak chcete poraziť výpadky vo vašom tréningom snažení? Prostredie, ktoré vám nepodkopáva nohy. V praxi to znamená, že okolo seba nemáte jedlá, ktoré sú pre vás pokušením. Nemáte ich v chladničke, v komore ani v tajnej skrýši. Uistite sa, že budete vstávať ráno plní energie. Ako na to? Choďte spať skôr! Nemusíte večer pozerať televíziu. Dôležitejší je kvalitný spánok. Vhodné prostredie vám pomôže zbaviť sa rozptýlení, zbytočných vecí a zvýšiť vašu koncentráciu na to, na čom vám záleží.

3. Začnite pozvoľna a nebuďte perfekcionistom
Konzistentnosť neznamená dokonalosť. Nečakajte na perfektný čas, perfektné prostredie, perfektnú náladu. Perfekcionalizmus je len spôsob, akým sa od vecí odkláňate. Je to výhovorka, prečo ešte nič produktívne nerobíte. Nemusíte byť perfektný, nemusí byť perfektné počasie ani vás tréningový rozpis. Hlavne konajte. Ak sa spočiatku bojíte, začnite pozvoľna.

4. Buďte trpezliví a zmeňte svoj životný štýl
Hlavne pri transformácii tela platí, že trpezlivosť ruže prináša. Väčšina ľudí vo forme nezískala svoje postavy zo dňa na deň. Musíte pracovať s trpezlivosťou a nenechať sa pohltiť tlakom spoločnosti, ktorá chce mať všetko rýchlo. Cvičenie by nemalo byť len krátkodobou záležitosťou. Mali by ste k nemu pristupovať viac ako k životnému štýlu s realistickými očakávaniami. Áno, výsledky budú pomalé, ale časom budú stať za to. Nenechajte sa odradiť.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-20-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (20. týždeň 2018)pat-veci-ktore-zastavia-vase-chudnutiePäť vecí, ktoré zastavia vaše chudnutie uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-19-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (19. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-18-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (18. týždeň 2018)ako-sa-vyhnut-strate-zaujmu-o-pravidelne-cvicenieAko sa vyhnúť strate záujmu o pravidelné cvičenie?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist