SlovakFitness.sk

Tréning 29. 06. 2017

Výnimočný metabolický tréning na pálenie tukov

ikonka
Prinášame vám tréning americkej trénerky a fitnesky Julie Michaelsonovej, ktorý vám pomôže efektívne spáliť nadbytočné tuky. Ide o špeciálnu metabolickú rutinu, ktorá umožní páliť viac kalórií aj hodiny po skončení cvičenia.

Autorom tréningu je žena, ale to neznamená, že nie je vhodný pre mužov. Vykonávať ho môžu obe pohlavia. V skutočnosti nie je vhodný len pre začiatočníkov. Zamestnáva celé telo a odporúča sa ho cvičiť len raz týždenne ako doplnok k vášmu tréningovému plánu.

Je tiež možnosť ho vykonávať trikrát týždenne, ak len nedopĺňa váš už existujúci plán. Vtedy je však dôležité dbať na dostatok regenerácie a nechať medzi dvoma jednotkami aspoň deň voľna.

Najväčšou výhodou tréningu je, že zvyšuje prebytočnú potréningovú spotrebu kyslíka, ktorá sa prejavuje tým, že sa kalórie pália aj po docvičení. Celý proces chudnutia sa tak zefektívňuje. Samotné cvičenie je nenáročné časovo, ale náročné fyzicky.

Tento metabolický tréning nevyžaduje žiadne špeciálne náčinie, len bežné veci ako sú jednoručky, veľká obojručná činka či buliny. Prinášame vám dva varianty, pričom každý sa cvičí kruhovým štýlom a zahŕňa len tri cviky.

Na každý cvik máte vyhradených 60 sekúnd. Počas nich urobíte predpísaný počet opakovaní a zvyšné sekundy z danej minúty využijete na vydýchanie. Takto vykonáte všetky tri cviky po sebe, následne ich bez prestávky urobíte druhýkrát a tretíkrát (jeden okruh je vlastne sekvencia: drepy, švihy, príťahy, drepy, švihy, príťahy, drepy, švihy, príťahy). Následne si môžete dať prestávku 1 až 2 minúty na vydýchanie a takýto okruh zopakujete ešte dvakrát. Ak začínate, postačí aj len raz.

Už si môžete len pozrieť dva spomínané varianty. Ide len o ukážky toho, ako takýto tréning môže vyzerať. Môžete si ho vyskladať aj z iných cvikov. Podmienkou však je, aby boli viackĺbové.

Variant 1
Cvik Série Opakovania
Drepy 3 10
Švihy s bulinou 3 10
Príťahy jednoručky v predklone 3 10 (každá ruka)
Okruh zopakujte dokopy trikrát.


Variant 2
Cvik Série Opakovania
Rumunský mŕtvy ťah 3 10
Benčpres 3 10
Príťahy veľkej činky v predklone 3 10
Okruh zopakujte dokopy trikrát.


Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
styri-chyby-pri-snahe-budovat-svalyŠtyri chyby pri snahe budovať svalyspalte-takmer-400-kalorii-tymto-tabata-treningomSpáľte takmer 400 kalórii týmto tabata tréningomtri-nevyuzivane-tipy-k-vacsim-rukamTri nevyužívané tipy k väčším rukám trening-lytok-ako-na-toTréning lýtok - ako na to? kruhovy-trening-co-je-toKruhový tréning – čo je to?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist