Ak chcete získať pevný zadok, ktorý prospeje vašej postave počas ďalšieho leta, mali by ste s jeho precvičovaním začať už teraz. Aby sme vám v tom pomohli, prinášame vám štyri skvelé cviky zamerané na sedacie svaly, pri ktorých nepotrebujete žiadne náčinie.
1. DREPY S VÝSKOKOM
Drepy sú základom tréningu stehien a sedacích svalov. Väčšiu intenzitu im dodáme, ak k nim pridružíme aj výskok. Dôležité však je, aby ste pri drepe išli nízko a aktivovali tak viac svoj zadok. Pri výskoku nejde o to, aby ste vyskočili čo najvyššie. Stačí, ak len trochu poskočíte.
2. VÝPADY S VÝKOPOM
Ide o klasické výpady, ktoré sú doplnené o výkop. Prevedenie je jednoduché – ľavou nohou vykročíte a prejdete do výpadu. Následne pri ceste hore ľavú nohu vystierate, pričom pravou nohou súbežne vykopnete pred vás. Po danom počte opakovaní strany vymeníme.
3. ZAKOPÁVANIE NA JEDNEJ NOHE
Tento cvik vám pomôže aj so zlepšovaním koordinácie. Začnite ho na jednej mierne pokrčenej nohe. Druhú mate vystretú za sebou, pričom špičky smerujú k zemi. Chrbát majte vystretý a lakte blízko k bokom. Následne zakopnite vystretou nohou tak, aby špičky smerovali za vás. Súbežne s tým stojacu nohu pokrčte v kolene a urobte malý poskok hore. Ak sa vám to s tým poskokom zdá ťažké, začať môžete aj bez neho.
4. NÍZKE DREPY
Ide o klasické drepy, ktoré budete vykonávať v modifikovanej forme. Keďže zadok stimulujú vo svojej spodnej polohe, zostaneme počas celého vykonávania cviku v spodnej polovici drepu a pulzujúco budeme robiť krátke pohyby hore-dole. Hore sa zastavíme vtedy, keď budú stehná približne rovnobežné s podlahou.
Ako z nich urobiť dobrý tréning?
Z týchto cvikov si môžete niektoré zaradiť do svojho existujúceho tréningového programu alebo ich cvičiť všetky v jeden špecifický deň. Môžete takisto využiť rôzne systémy, či už ich budete robiť po 10 opakovaní v dvoch až troch sériách, či na čas – každý cvik budete cvičiť 1 minútu v najrýchlejšom možnom tempe a potom prejdete na ďalší (ak cvičíte každú nohu zvlášť, každej venujte minútu). Každý jeden cvik vykonajte raz, nanajvýš dvakrát. Držíme palce.Čítať ďalší článok:
Je kokosový cukor lepší ako klasický? Zdieľať na Facebooku