Naše ďalšie weby: NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 03. 10. 2015

Skvelé cviky pre pevný zadok

ikonka
Už je po letnej sezóne, kedy sa mnohé z nás chceli prezentovať chudou postavou a niektoré úspešne zakončili jarné chudnutie. Teraz však prichádza obdobie, kedy sa viac môžeme zameriavať na zdokonaľovanie a rozvoj telesných partií. Jednou z nich je aj zadok.

Ak chcete získať pevný zadok, ktorý prospeje vašej postave počas ďalšieho leta, mali by ste s jeho precvičovaním začať už teraz. Aby sme vám v tom pomohli, prinášame vám štyri skvelé cviky zamerané na sedacie svaly, pri ktorých nepotrebujete žiadne náčinie.

1. DREPY S VÝSKOKOM
Drepy sú základom tréningu stehien a sedacích svalov. Väčšiu intenzitu im dodáme, ak k nim pridružíme aj výskok. Dôležité však je, aby ste pri drepe išli nízko a aktivovali tak viac svoj zadok. Pri výskoku nejde o to, aby ste vyskočili čo najvyššie. Stačí, ak len trochu poskočíte.

Článok pokračuje pod reklamou


2. VÝPADY S VÝKOPOM
Ide o klasické výpady, ktoré sú doplnené o výkop. Prevedenie je jednoduché – ľavou nohou vykročíte a prejdete do výpadu. Následne pri ceste hore ľavú nohu vystierate, pričom pravou nohou súbežne vykopnete pred vás. Po danom počte opakovaní strany vymeníme.

3. ZAKOPÁVANIE NA JEDNEJ NOHE
Tento cvik vám pomôže aj so zlepšovaním koordinácie. Začnite ho na jednej mierne pokrčenej nohe. Druhú mate vystretú za sebou, pričom špičky smerujú k zemi. Chrbát majte vystretý a lakte blízko k bokom. Následne zakopnite vystretou nohou tak, aby špičky smerovali za vás. Súbežne s tým stojacu nohu pokrčte v kolene a urobte malý poskok hore. Ak sa vám to s tým poskokom zdá ťažké, začať môžete aj bez neho.

4. NÍZKE DREPY
Ide o klasické drepy, ktoré budete vykonávať v modifikovanej forme. Keďže zadok stimulujú vo svojej spodnej polohe, zostaneme počas celého vykonávania cviku v spodnej polovici drepu a pulzujúco budeme robiť krátke pohyby hore-dole. Hore sa zastavíme vtedy, keď budú stehná približne rovnobežné s podlahou.

Ako z nich urobiť dobrý tréning?

Z týchto cvikov si môžete niektoré zaradiť do svojho existujúceho tréningového programu alebo ich cvičiť všetky v jeden špecifický deň. Môžete takisto využiť rôzne systémy, či už ich budete robiť po 10 opakovaní v dvoch až troch sériách, či na čas – každý cvik budete cvičiť 1 minútu v najrýchlejšom možnom tempe a potom prejdete na ďalší (ak cvičíte každú nohu zvlášť, každej venujte minútu). Každý jeden cvik vykonajte raz, nanajvýš dvakrát. Držíme palce.

Pomôžte nám:
Vadí vám niečo na našom webe? Všimli ste si technickú chybu? Chceli by ste niečo vylepšiť?   Dajte nám vedieť »

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist