SlovakFitness.sk

Zaujímavosti 12. 03. 2017

Tri prekvapivé výhody krátkeho denného prechádzania

ikonka
Každodenná prechádza môže byť zaujímavým spôsobom, ako si spestriť život. Aj keď sa stane rutinou, nikdy neviete, čo počas nej zažijete. Nemusí byť pritom ani príliš dlhá, aby mala na vaše zdravie pozitívne účinky.

Výhod pravidelných prechádzok je mnoho, vo všeobecnosti sa dá povedať, že prospievajú fyzickému i mentálnemu zdraviu človeka. Možno ste však nevedeli, že má svoje účinky aj v takom krátkom čase, ako je desať minút.

Ak budete chodiť 10 minút denne tak prospejete svojim cievam. Šesť hodín sedenia obmedzuje prúdenie krvi vo vašich nohách, čo môže zvýšiť riziko cievnych ochorení, ktoré predchádzajú vážnym problémom, ako sú infarkt či mŕtvica. Nová štúdia zistila, že už len desaťminútová každodenná prechádza vás môže pred tým ochrániť.

Zaujímavé je, že ak sa každú hodinu postavíte a prejdete v dĺžke 5 minút, tak môžete týždenne spáliť navyše až 1000 kalórií. Päť minút za hodinu sa rovná 80 minútam ľahkej aktivity denne, ak predpokladáme, že osem hodín venujete spánku.

Ak sa vám zdá päť minút každú hodinu veľa, čo tak skúsiť prechádzanie v dĺžke 2 minúty za hodinu. Len 120 sekúnd z každej hodiny, počas ktorých sedenie nahradíte prechádzkou, zaistí, že budete žiť dlhšie. Podľa nedávnej štúdie sa dokonca zistilo, že sa vaše riziko predčasného úmrtia zníži až o 33 %.

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
ako-znizit-hladinu-stresoveho-hormonuAko znížiť hladinu stresového hormónu? tri-myty-spojene-s-cvicenim-a-unavou-centralneho-nervoveho-systemuTri mýty spojené s cvičením a únavou centrálneho nervového systémupizza-je-na-ranajky-lepsia-ako-vacsina-cerealiiPizza je na raňajky lepšia ako väčšina cereáliímozgove-vlny-vam-prezradia-kto-je-vasim-priatelomMozgové vlny vám prezradia, kto je vaším priateľomkluc-k-dlhovekosti-nelezi-v-posilnovni-ani-v-kuchyniKľúč k dlhovekosti neleží v posilňovni ani v kuchyni
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Magazín úspechu
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist