SlovakFitness.sk

Motivácia 19. 11. 2017

Rozhovor s trénerom celebrít Diegom Sebastianom + ukážkový plán

ikonka
Prinášame vám rozhovor so skúseným fitness modelom a trénerom celebrít Diegom Sebastianom, ktorý pre Simply Shredded odhalil aj svoj tréningový a výživový plán.

Sebastian začal s posilňovaním už v deviatej triede, ako súčasť tréningu pre americký futbal. Počas strednej školy v tom nevyčnieval, ale vždy mal vyrysované brucho. Vážnejšie sa o fitness začal zaoberať na vysokej škole, kedy bol chudý a chcel zmohutnieť, aby mohol robiť hasiča.

Prihlásil sa tak do posilňovne a spoločnosť mu robila iba Encyklopédia modernej kulturistiky od Arnolda Schwarzeneggera. Vtedy mu ani na um neprišlo, že raz bude na titulkoch magazínov a bude trénovať hviezdy filmového plátna.


Odkiaľ vychádza tvoja motivácia?
Z mnohých miest. Ako dieťa som bol občas zastrašovaný, nebolo to nič vážne, ako to býva v súčasnosti, ale určite ma to posilnilo a pomohlo mi s motiváciou. Som od prírody tvrdohlavý, takže nekončím, kým nevidím výsledky! Mám tak trochu obsedantno-kompulzívnu poruchu, ktorá mi v mojej práci pomáha. Keď vidíte malé výsledky, motivuje vás to, aby ste pracovali ešte tvrdšie a dosiahli väčšie výsledky. To je tá zábavná časť toho procesu. Vždy si hovorím, že ak netrénujem tvrdo, tak niekto iný áno a predbehne ma. V posilňovni sa vždy snažím zbaviť frustrácie. Čokoľvek ma zožiera, nechám to v nej. Takto sa zbavujem emócií a využívam ich vo forme motivácie.

Ako vyzerá tvoj tréning?
Keď sa pripravujem na fotenie, tak môj tréning pozdvihnem na vyššiu úroveň. Pridám viacero rozličných cvikov, aby som zasiahol svaly zo všetkých uhlov, zvýšil intenzitu a záťaž. Tréning vyzerá takto:

Pondelok (nohy)
Kardio: 1 hodina (bicykel, príp. beh)

Leg press jednou nohou - 4x15-8
(Medzi sériami leg pressu) výpony - 4x10
Leg press oboma nohami - 4x10 + 2x10 (zhadzované série)
Mŕtve ťahy s vystretými nohami - 4x15
Výpady v chôdzi - 2x10
Predkopávanie jednou nohou - 2x10
Predkopávanie oboma nohami - 2x15 (zhadzované série)
Zakopávanie - 3x10 - 1x10 (zhadzovaná séria)
Drepy na stroji - 3x25-10
Utorok (hrudník, chrbát)
Kardio: 1 hodina (bicykel, príp. beh)

Sťahovanie hornej kladky - 4x25-10
Tlaky s jednodučkami na šikmej lavici - 6x25-6
Príťahy jednoručky v predklone - 4x10
Benčpres - 2x10
Tlaky na stroji - 2x14
Zhyby - 4x25
Sťahovanie protismerných kladiek (rôzne uhly)- 6x10
Cviky na brucho - 15 minút
Streda (tricepsy, bicepsy)
Kardio: 1 hodina (bicykel, príp. beh)

Stláčanie kladky - 4x10
Bicepsové zdvihy s jednoručkami - 4x10-6
Francúzske tlaky - 4x25-10
Bicepsové zdvihy s veľkou činkou - 4x10-6
Koncentrované bicepsové zdvihy s veľkou činkou - 4x12-6
Bicepsové zdvihy s nadhmatom - 4x10
Bicepsové sťahovanie protismerných kladiek - 4x10
Tricepsové extenzie na kladke (nadhmat) - 1x10
Tricepsové extenzie na kladke (podhmat) - 1x10
Tricepsové extenzie na kladke (neutrálny úchop) - 1x10
Ohýbane zápästia - 2x10 (zhadzované série)
Štvrtok
Kardio: 1 hodina na schodoch vonku
Brucho
Piatok (ramená, chrbát)
Kardio: 1 hodina (bicykel, príp. beh)

Arnoldove tlaky - 2x15
Príťahy hornej kladky s podhmatom - 4x25-8
Tlaky s jednoručkami v stoji - 4x12-6
Zhyby v supersérii s upažovaniami na kladke - 2x25/10
Zapažovanie na stroji v supersérii s predpažovaním - 2x10/10
Cviky na brucho - 15 minút
Sobota (celé telo - kruhový tréning vonku)
Kardio: 1 hodina na schodoch vonku

Kľuky - 200 opakovaní
Zhyby - 50 opakovaní
Šprint do kopca - 2x40 yardov
Bicepsové zdvihy - 2x10-12
Tricepsové extenzie - 2x10-12
Upažovanie v stoji - 2x10-12
Výpady - 2x20
Nedeľa
Voľno

Ako vyzerá tvoja diéta?
Mám niekoľko rozličných jedálničkov, ktoré používam počas roka v závislosti od môjho cieľa. Ukážem vám taký, ktorý využívam pri príprave na fotenie. Keďže nepriberám, tak prijímam asi rovnaké množstvo bielkovín, ako vážim v librách (1 libra = 0,454 kg), čo je asi 220 gramov denne. Nikdy neredukujem sacharidy úplne, ale prispôsobujem si ich príjem v závislosti od mojich tréningov a energie.

Ukážkový jedálniček:
1. jedlo: ovsená kaša/srvátkový proteín
2. jedlo: kura/celozrnné produkty
3. jedlo: bizónie mäso/sladké zemiaky
4. jedlo: proteínový nápoj
5. jedlo: kura/zelenina
6. jedlo: proteínový nápoj
7. jedlo: biela ryba/zelenina


Keď chudneš, preferuješ HIIT alebo normálne kardio?
V minulosti som zvykol uprednostňovať behávanie, zabehol som päť kilometrov za 20 minút a v ten deň už som mal hotovo. Teraz pri problémoch s kolenom a po zranení ramena uprednostňujem kardio s nízkou záťažou na kĺby. Najradšej chodím na schodoch vonku v Santa Monice a medzitým si dám krátke šprinty do kopca. V posilňovni využívam rotopedy. Venujem tomu viac času, asi tak hodinu, a zistil som, že to moje telo chráni od zodratia, pričom som stále schopný páliť aj tuky.

Aké doplnky výživy využívaš?
Som sponzorovaný firmou QNT z Belgicka. Ich európska technológia a vysoká kvalita ingrediencií mi pomáhajú maximalizovať môj tréning. Používam Riptek, Hydroval a Textek. Len nedávno vstúpili na americký trh a ja ich budem reprezentovať v reklamách vo všetkých fitness magazínoch, obchodoch, výstavách a udalostiach.

Aký je tvoj obľúbený citát?
Vynájdi činnosť, ktorá sa usmieva na svet. Objav to, čo je potrebné, aby si jej veril celým svojím srdcom. Služba, ktorú robíš rád. Nechaj ju byť tvojou školou. Skúšaj nové nápady, hraj sa so všetkým. Ponor sa do toho. Staraj sa o dobrých ľudí, vrátane seba. Negatívnych ľudí dostaň zo svojho života. Šanti sa na zemi so svojím psom. Spriateľ sa so stromami. Počúvaj ich príbehy. Ver motýľom. Ak dokážu lietať tisícky míľ, myslí na to, čo môžeš dokázať ty. Zarob toľko, koľko potrebuješ, ale nie pre svoju chamtivosť. Zanechaj za sebou dedičstvo, aby si chýbal, keď zomrieš. (Sami Sunchild)

Zdroj: Simply Shredded ?

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-41-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (41. týždeň 2018)toto-si-pripomente-ked-budete-chciet-vynechat-trening-alebo-zjest-kaloricke-jedloToto si pripomeňte, keď budete chcieť vynechať tréning alebo zjesť kalorické jedlouspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-40-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (40. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-39-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (39. týždeň 2018)aky-vplyv-ma-cvicenie-na-vasu-psychikuAký vplyv má cvičenie na vašu psychiku?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist