SlovakFitness.sk

Motivácia 21. 01. 2018

Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme

ikonka
Obdivuhodná postava známeho amerického herca Ryana Reynoldsa nie je len dielom skvelej genetickej výbavy. Je za ňou aj tvrdá práca v posilňovni a disciplinovaný prístup k výžive.

Reynolds pre magazín Men's Health priznal, že v strave nie je vôbec inovatívny. Dôvodom je jednoduchý fakt, že variť nevie. „Ak by som varil, nastal by požiar. Hasiči by vykopli dvere, zobrali moju ženu a dali jej lepší život,“ žartuje.

Tak ako v cvičení, aj v strave mu pomáha tréner filmových hviezd, Don Saladino, ktorý prezrádza, ako sa filmová hviezda udržiava vo výbornej forme. Na začiatok u každého svojho klienta zdôrazňuje význam dostatku kvalitného spánku.

„Spánok je obdobie, počas ktorého sa obnovujú naše hormóny tak, aby sme fungovali optimálne počas tréningov. Kalórie pálite aj v pokoji, pričom ak sa dobre vyspíte, budete mať viac energie. Potom budete cez deň aktívnejší. Ja osobne chodím každý deň do postele o deviatej večer,“ povedal pre Daily Mail.

Pokiaľ ide o stravu, Reynolds sa v nej snaží mať minimum bielych sacharidov. Saladino svojim klientom odporúča vynechávať biely cukor, bielu múku či biely chlieb, pretože neobsahujú veľa vlákniny a bielkovín, ktoré vás najlepšie zasýtia. Naopak, tieto jedlá chuť do jedla podporujú.

Saladino tiež odporúča svojim klientom, aby sa vyhýbali mliečnym produktom. To však až tak razantne neberie: „Ak niekto povie, že má rád grécky jogurt, tak mu ho v strave ponechám.“

Ak máte radi mliečne výrobky, voľte také, ktoré obsahujú minimum sacharidov a syry, ktoré nie sú spracované a obsahujú omega-3 mastné kyseliny a CLA, ktoré napomáhajú k chudnutiu. Výrobky by nemali byť nízkotučné – tie aj podľa vedcov prispievajú k priberaniu viac ako tie plnotučné.

A čo tréning? Ten je u Reynoldsa tvrdý a poctivý.

„Ryan posilňuje a venuje sa cvičeniu s odporom. Nikdy ho neuvidíte na bežeckom páse,“ prezrádza Saladino, ktorý u všetkých špičkových klientov využíva silové sánky. Tréningy sa snaží spestrovať rôznymi druhmi cvikov.

Reynolds si posilňovanie obľúbil, keď sa pripravoval na film Blade: Trinity. Momentálne už netrénuje kvôli svalovej hmote, ale uprednostňuje najmä funkčný tréning a dynamické cviky. „Chcete sa postaviť a nespadnúť aj po päťdesiatke,“ skonštatoval herec pre Men's Fitness.

Medzi najobľúbenejšie cviky Renoldsa patria cviky, ktoré mnoho ľudí príliš v láske nemá – mŕtve ťahy a drepy, ktoré prispievajú najviac k jeho pokrokom. Pred tréningom sa snaží zasiahnuť penovým valcom tuhé svaly a následne zahriať pred ostrým cvičením každý kĺb vo svojom tele.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-41-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (41. týždeň 2018)toto-si-pripomente-ked-budete-chciet-vynechat-trening-alebo-zjest-kaloricke-jedloToto si pripomeňte, keď budete chcieť vynechať tréning alebo zjesť kalorické jedlouspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-40-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (40. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-39-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (39. týždeň 2018)aky-vplyv-ma-cvicenie-na-vasu-psychikuAký vplyv má cvičenie na vašu psychiku?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist